RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Podwyżki dla nauczycieli. Wiceminister edukacji podał dokładne wyliczenia

 Od stycznia przyszłego roku ustawa budżetowa przewiduje wzrost wynagrodzeń nauczycieli (fot. arch.PAP/Darek Delmanowicz)
Od stycznia przyszłego roku ustawa budżetowa przewiduje wzrost wynagrodzeń nauczycieli (fot. arch.PAP/Darek Delmanowicz)

Najnowsze

Popularne

Wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski powiedział w Polskim Radiu 24, że planowane są kolejne podwyżki dla nauczycieli. Przypomniał, że od maja wzrosły wynagrodzenia wszystkich nauczycieli o 4,4 proc., od września zaczynających pracę o 20-30 proc.

Agata Kornhauser–Duda: Zawód nauczyciela powinien być otaczany powszechnym szacunkiem

Zawód nauczyciela to nie tylko zawód, to misja społeczna. W związku z tym powinien być otaczany powszechnym szacunkiem i odpowiednio wynagradzany....

zobacz więcej

Wiceminister zaznaczył, że w najbliższych miesiącach będzie kolejny wzrost płacy tej grupy zawodowej. 

 
Od stycznia przyszłego roku ustawa budżetowa przewiduje wzrost wynagrodzeń nauczycieli tak jak całej sfery budżetowej o 7,8 proc. Można by więc powiedzieć, że wszyscy nauczyciele w ostatnich miesiącach łącznie uzyskają ponad 12-procentowy wzrost, a ci nauczyciele rozpoczynający pracę nawet ponad 30-procentowy mówił Dariusz Piontkowski. 

 
Wiceminister powiedział, że resort proponował wyższe podwyżki, ale nie było na to zgody w rządzie. Zaznaczył, że wzrost wydatków na obronność w związku z wojną na Ukrainie ma wpływ na „możliwości finansowe państwa w innych dziedzinach”. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej