RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Premier o programie energetycznym PO: Najlepszym biznesem był Nord Stream 2!

Premier w drodze na spotkanie szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej (fot. PAP/Mateusz Marek)
Premier w drodze na spotkanie szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej (fot. PAP/Mateusz Marek)

Najnowsze

Popularne

„Taki jest bilans energetyczny rządów Platformy Obywatelskiej, dla której najlepszym biznesem był Nord Stream 2!” – napisał premier Mateusz Morawiecki przed wylotem na spotkanie szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej. W ten sposób odniósł się do zapowiedzi PO, która wkrótce ma przedstawić swój program energetyczny.

Rekordowe poparcie dla atomu w Polsce. Najnowszy sondaż

Temat budowy elektrowni atomowych od lat dzielił Polaków. W obliczu kryzysu energetycznego, trend ten jednak wyraźnie się zmienia. Z badania opinii...

zobacz więcej

Energetyka będzie bardzo ważnym tematem rozmów podczas spotkania szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej – powiedział premier Mateusz Morawiecki przed wylotem do Koszyc na Słowacji, gdzie odbędzie się szczyt. Będzie to pierwsze spotkanie premierów V4 podczas słowackiego przewodnictwa w Grupie Wyszehradzkiej. 


Premier na lotnisku nawiązał do zapowiedzi opozycji przedstawienia dziś jej programu energetycznego. Mateusz Morawiecki stawiał pytania kierowane do Platformy Obywatelskiej. 


Polityka zgodna z błędami Niemiec” 

 

– Dlaczego zarzucili projekt gazociągu bałtyckiego? Ten projekt, który uniezależnia nas od gazu rosyjskiego. Dlaczego chcieli podpisać umowę z Gazpromem do 2037 roku? A uwaga, najnowsze dokumenty wskazują na to, że ta umowa miała być podpisana do 2045 roku, uzależniająca nas od Gazpromu, uzależniająca nas od Niemiec i Rosji, i ich wspólnej polityki – powiedział Mateusz Mateusz Morawiecki. 

Premier wskazał, że przez osiem lat rządów dzisiejsza opozycja nie podpisała żadnych umów dotyczących energetyki jądrowej. Mówił także o niewielkim rozwoju rynku energii odnawialnej w czasach rządów PO. 


Politykę zgodną z błędami Niemiec realizował Donald Tusk i jest on współodpowiedzialny za dzisiejszy kryzys, z którym walczy cała Europa” – napisał premier na Facebooku. I podsumował, że taki jest bilans energetyczny rządów Platformy Obywatelskiej, dla której najlepszym biznesem był Nord Stream 2!” 


Platforma Obywatelska ma przedstawić swój program energetyczny o godzinie 11. Podczas spotkania szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej mają być także poruszane tematy bezpieczeństwa i wojny na Ukrainie. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej