RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Sukienki, szminki i unikatowy list. Pamiątki po Marilyn idą pod młotek

Na aukcję trafią 174 pamiątki po Marilyn Monroe (fot. Baron/Hulton Archive/Getty Images)
Na aukcję trafią 174 pamiątki po Marilyn Monroe (fot. Baron/Hulton Archive/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

W połowie grudnia w Los Angeles odbędzie się wielka aukcja osobistych rzeczy Marilyn Monroe. Wśród 175 obiektów jest list, który otrzymała od swojego biologicznego ojca Charlesa Stanleya Gifforda. To jedyny ślad związany z ich kontaktami, o jakim wiadomo.

Zagadka śmierci Marilyn Monroe. Zginęła za romans z braćmi Kennedy?

Choć od śmierci Marilyn Monroe minęło już niemal 60 lat, tragiczny los największej seksbomby w historii Hollywood nie przestaje fascynować....

zobacz więcej

Aukcja pod hasłem „Julien's Auctions and TCM Present: Icons & Idols Hollywood” zaplanowana jest na 17 i 18 grudnia. Odbywać się będzie w siedzibie domu aukcyjnego Julien's Auctions w Beverly Hills i w internecie.


Wśród wielu przedmiotów należących do najsłynniejszej blondynki w historii, które będzie można kupić, są sukienki, szminki, cienie do powiek, sztuczne rzęsy, dokumentacja medyczna i książeczka czekowa.


Organizatorzy aukcji w komunikacie prasowym zwracają uwagę zwłaszcza na pewien dokument. Jest nim odręcznie napisany liścik, jaki Charles Stanley Gifford, jej biologiczny ojciec, wysłał do Monroe. „Ta kartka jest jedyną znaną pamiątką i dowodem na to, że Gifford miał kontakt ze słynną córką” – czytamy w informacji. To, że ten biznesmen był ojcem Monroe, udało się udowodnić dopiero niedawno dzięki badaniu DNA.

 

„Droga Marylyn” – zaczyna się wiadomość od Gifforda, z błędem w imieniu. „Ta radosna mała kartka przychodzi specjalnie po to, by powiedzieć ci, że jestem przy tobie myślami, modlę się za ciebie i życzę ci powrotu do zdrowia” – napisał.


Dom aukcyjny przypuszcza, że kartka osiągnie cenę od 2 do 3 tys. dolarów. Niezwykłą korespondencję przez przypadek odkrył pracownik Julien's Auctions, gdy przygotowywał przedmioty Monroe do licytacji.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej