RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Wiceszef MZ o grypie: raportujemy ok. 100 tys. przypadków tygodniowo

Szczepienia przeciwko grypie są bezpłatne dla kobiet w ciąży i seniorów powyżej 75. roku życia (fot. arch.PAP/Wojciech Pacewicz)
Szczepienia przeciwko grypie są bezpłatne dla kobiet w ciąży i seniorów powyżej 75. roku życia (fot. arch.PAP/Wojciech Pacewicz)

Najnowsze

Popularne

W tym momencie raportujemy już ok. 100 tys. zachorowań na grypę tygodniowo. Poprzednie sezony były łagodniejsze, gdyż przestrzegano takich zasad jak dystans czy dezynfekcja – powiedział „Gazecie Polskiej Codziennie” wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Naukowcy bliżej skutecznej metody leczenia grypy

Zespół ze znanego ośrodka w Riverside odkrył metodę na blokowanie białka kluczowego dla namnażania wirusa grypy. Zdaniem badaczy może to pozwolić...

zobacz więcej

WiceministerKraska pytany o zachorowania na grypę w Polsce zaapelował, aby osoby z grup ryzyka korzystały w komunikacji miejskiej z maseczek, które w pewnym stopniu przed nią chronią. 


„Prognozujemy, że poziom wyszczepienia (przeciwko grypie – red.) wyniesie ok. 6,5-7 proc. populacji. To trochę więcej, niż było w poprzednich sezonach, gdzie poziom wynosił nawet ok. 4 proc. Aktualne dane wskazują, że przeciwko grypie zaszczepiło się dotychczas 553 tys. Polaków” – poinformował Kraska.


Szczepić się przeciw COVID-19? 


„Przypominam też, że szczepienia przeciwko grypie są bezpłatne dla kobiet w ciąży i seniorów powyżej 75. roku życia, a refundowane są dla wielu innych grup społecznych” – powiedział wiceminister. 


Kraska zachęcił również do szczepienia przeciwko COVID-19. Ocenił, że sytuacja epidemiczna wygląda dobrze, a wszystkie symulacje są optymistyczne, jednak „epidemia zawsze uczy nas pokory”. W jego ocenie to dobry moment, by przyjąć szczepionkę przeciwko COVID-19.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej