RAPORT

Pogarda

Zaskakujące odkrycie podczas kontroli na lotnisku. W jednej z walizek znaleziono żywego kota

Małe zwierzęta domowe mogą podróżować samolotami pod warunkiem przestrzegania zasad (fot. tt/@TSA)
Małe zwierzęta domowe mogą podróżować samolotami pod warunkiem przestrzegania zasad (fot. tt/@TSA)

Najnowsze

Popularne

Podczas skanowania bagażu podręcznego jednego z podróżnych na nowojorskim lotnisku JFK funkcjonariusz Administracji ds. Bezpieczeństwa w Transporcie (TSA) dostrzegł w środku kota. Przepisy nie zezwalają na przewożenie zwierząt w ten sposób.

Kot uwięziony w kanale instalacyjnym. Pomogli strażacy

Strażacy w Zamościu uratowali w poniedziałek kota, który wpadł do kanału instalacyjnego w budynku wielopiętrowym. Służby dowiedziały się o...

zobacz więcej

„Małe zwierzęta domowe mogą podróżować samolotami pod warunkiem przestrzegania zasad. Większość linii lotniczych wymaga, aby pozostawały w transporterach w trakcie lotu i żadna nie godzi się, aby były w bagażu podręcznym” – wyjaśnia CBC News. 

 

Wydarzenie opisała na Twitterze urzędniczka TSA. Dołączyła zdjęcia kota w walizce oraz jego rudej sierści wystającej przez niedopięty zamek błyskawiczny. 

 

„Funkcjonariusz TSA był zszokowany, gdy odkrył (...) kota w walizce przechodzącej przez urządzenie rentgenowskie na lotnisku JFK” – wskazała. Cytowała podróżnego, który twierdził, że kot „należał do innego domownika”. Bezpiecznie wrócił do domu.


Kocię utknęło w nadkolu karetki i pojechało na sygnale

W nadkolu karetki pogotowia utknął mały kotek. Nikt go nie zauważył i zwierzak przejechał kilkanaście kilometrów na sygnale do podstacji w...

zobacz więcej

Broń w zabitym kurczaku


„Kot widoczny na urządzeniu rentgenowskim nie jest najbardziej bulwersującym znaleziskiem, o którym informowali ostatnio funkcjonariusze TSA. Na początku listopada na lotnisku Fort Lauderdale-Hollywood (na Florydzie – red.) w torbie podręcznej w trakcie inspekcji odkryto broń ukrytą w zabitym kurczaku” – twierdzi CBC News. 

 

Do innych zaskakujących przypadków zalicza m.in. piłę łańcuchową skonfiskowaną w Nowym Orleanie czy pojemnik po dezodorancie pełen naboi, zarekwirowany w New Jersey.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej