RAPORT

Prorosyjska era Tuska

IMGW ostrzega przed opadami śniegu. Będzie niebezpiecznie

Jaka pogoda w czwartek? (fot.  PAP/Marcin Bielecki)
Jaka pogoda w czwartek? (fot. PAP/Marcin Bielecki)

Najnowsze

Popularne

W niemal całym kraju mogą w czwartek wystąpić opady. Na wschodzie padać będzie głównie śnieg, a im dalej na zachód, tym bardziej śnieg będzie przechodził w deszcz ze śniegiem i sam deszcz – przekazał synoptyk IMGW Michał Folwarski.

Atak zimy. IMGW wydało alerty przed intensywnymi opadami śniegu

IMGW wydał alerty pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu dla kilku województw centralnej i południowo-wschodniej części Polski....

zobacz więcej

Na wschodzie, szczególnie na południowym wschodzie, w czwartek śniegu przybędzie.


– W rejonie Lubelszczyzny, woj. świętokrzyskiego, ale i Małopolski, Podkarpacia nawet do 8 cm, a w Tatrach i Karpatach może spaść nawet 10 cm śniegu. To będzie mokry śnieg – powiedział Michał Folwarski z Centralnego Biura Prognoz IMGW. 

  

Zaznaczył, że im dalej na zachód, tym mocniej śnieg będzie przechodził w deszcz ze śniegiem i sam deszcz. Na początku dnia, gdy temperatury mogą być jeszcze na lekkim minusie, możliwe opady marznącego deszczu. – Nadal będzie więc niebezpiecznie ślisko – ocenił Folwarski. 

  

Czwartek najcieplejszy będzie na zachodzie – temperatura do ok. 5 st. Najchłodniejszym regionem Polski pozostanie Suwalszczyzna, gdzie termometry pokażą -3 st. 

  

W nocy z czwartku na piątek nadal na wschodzie kraju padać będzie głównie śnieg, ale – jak podał synoptyk IMGW – już mniej intensywnie. Jedynie w górach może spaść do 8 cm białego puchu. Na południu mogą wystąpić marznące opady deszczu ze śniegiem. 


Akcja TOPR na Rysach. Turysta przypadkowo wszedł na inny szczyt

Ratownicy TOPR sprowadzili turystę, który zabłądził idąc na Rysy. Mężczyzna przypadkowo wszedł na sąsiedni szczyt Niżnich Rysów i dopiero tam...

zobacz więcej

– Temperatura podobna do tej z ubiegłej nocy. Najcieplej na zachodzie i na Wybrzeżu, do 2 st. na plusie. Na północnym wschodzie, w rejonie Warmii, Mazur i Podlasia, do minus 5 st. – powiedział Folwarski. 

  

Będzie mgliście, szczególnie na północy i na zachodzie kraju. Lokalnie wystąpią marznące mgły ograniczające widzialność do 200 m. Wiatr ma być nadal słaby, na ogół z kierunków wschodnich, tylko na południu głównie z kierunków północnych.

  

– Ten podział temperatury między ciepłym zachodem a zimnym wschodem będzie się utrzymywał jeszcze przez jakiś czas – dodał synoptyk IMGW.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej