RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Urzędniczka płońskiej skarbówki zatrzymana za korupcję

Zatrzymana urzędniczka nadzorowała kontrole podatników (fot. MF)
Zatrzymana urzędniczka nadzorowała kontrole podatników (fot. MF)

Najnowsze

Popularne

Funkcjonariusze Biura Inspekcji Wewnętrznej Ministerstwa Finansów zatrzymali kierowniczkę referatu kontroli w Urzędzie Skarbowym w Płońsku. Sprawa ma związek ze śledztwem zachodniopomorskich „pezetów” w sprawie nieprawidłowości w Urzędzie Skarbowym w Płońsku oraz Izbie Administracji Skarbowej w Warszawie.

Tajne informacje, znajomości w służbach. Tomasz N. oskarżony

Prokuratura Krajowa skierowała do sądu w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko byłemu naczelnikowi Urzędu Kontroli Skarbowej w tym mieście –...

zobacz więcej

Do zatrzymania doszło przed kilkoma dniami, jednak dopiero teraz śledczy ujawnili tę informację. Funkcjonariusze BIW MF dokonali przeszukania w płońskiej skarbówce i zatrzymali kierowniczkę referatu kontroli.

 

Prokurator Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie przedstawił Marcie K. zarzut niedopełnienia obowiązków służbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Zarzuty dotyczą niedopełnienia ciążących na niej obowiązków wynikających z ordynacji podatkowej, regulaminów organizacyjnych urzędu oraz zarządzeń wewnętrznych. Kobiecie grozi do 10 lat więzienia.

 

Zatrzymanie to jeden z elementów śledztwa zachodniopomorskich „pezetów” w sprawie „nieprawidłowości w funkcjonowaniu Urzędu Skarbowego w Płońsku oraz Izby Administracji Skarbowej w Warszawie”. Przed czterema laty na wniosek szczecińskich prokuratorów zatrzymano naczelnika Trzeciego Urzędu Skarbowego Warszawa-Śródmieście.


Według śledczych Andrzej S. pomagał jednej z grup przestępczych wyłudzić podatek VAT w wys. 5 mln zł.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej