RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Wielka szansa Polaka! Błachowicz powalczy o pas

Jan Błachowicz znów stanie do walki o pas mistrza wagi półciężkiej (fot. Getty)
Jan Błachowicz znów stanie do walki o pas mistrza wagi półciężkiej (fot. Getty)

Najnowsze

Popularne

Jiri Prochazka nabawił się ciężkiej kontuzji i zmuszony był zwakować pas mistrza wagi półciężkiej UFC. Decyzją władz organizacji, w nocy z 10 na 11 grudnia o tytuł powalczą Jan Błachowicz z Magomiedem Ankalajewem. Starcie zostało ogłoszone walką wieczoru.

Pierwotnie Prochazka miał walczyć o tytuł z Gloverem Teixeirą, któremu wydarł go w czerwcu tego roku podczas gali w Singapurze. Z powodu poważnej kontuzji musiał się jednak wycofać, a 43-letni Brazylijczyk nie zdecydował się na podjęcie rękawic z kimś innym.


To otworzyło drzwi dla Błachowicza. Przypomnijmy: Polak był już mistrzem wagi półciężkiej, zdobył go we wrześniu 2020 roku, dokonał skutecznej obrony z niepokonanym wówczas Israelem Adesanyą, po czym… przegrał z Teixeirą. Teraz znów może wrócić na tron. Jego rywalem będzie Magomied Ankalajew, który ma na koncie dziewięć kolejnych zwycięstw w UFC.

Do walki dojdzie już w nocy z 10 na 11 grudnia polskiego czasu w Las Vegas. Zdecydowanym faworytem bukmacherów jest, niestety, Dagestańczyk. 39-letni Błachowicz udowadniał już jednak w przeszłości, że rola „underdoga“ mu w żadnym razie nie przeszkadza.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej