RAPORT

Prorosyjska era Tuska

„Celem zniszczenie całego państwa”. Tak Rosja chce przełamać wolę walki Ukraińców

W środę Rosja kolejny raz przeprowadziła masowe ataki rakietowe na terytorium Ukrainy.  (fot. PAP / EPA / ROMAN PILIPEY)
W środę Rosja kolejny raz przeprowadziła masowe ataki rakietowe na terytorium Ukrainy. (fot. PAP / EPA / ROMAN PILIPEY)

Najnowsze

Popularne

Rosja kolejny raz przeprowadziła masowe ataki rakietowe na terytorium Ukrainy. Terrorem chce także przełamać wolę walki Ukraińców – ocenił pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn.

W serii wpisów Stanisław Żaryn wskazał, że „masowe ataki prowadzone kolejny raz przez Rosję pokazują, że rosyjskie deklaracje dotyczące chęci »rozmów« czy negocjacji z Ukrainą to kłamstwo obliczone na manipulowanie obrazem agresji i zyskanie czasu”. 

„Kolejny raz Rosja prowadziła dziś masowe ataki rakietowe na terytorium Ukrainy. To kolejny dowód, że celem rosyjskich działań pozostaje zniszczenie całego państwa i dalsze prowadzenie wojny. Rosja terrorem chce także przełamać wolę walki Ukraińców” – napisał na Twitterze pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP.

Rosjanie zabili dwudniowego noworodka

Armia Federacji Rosyjskiej wciąż okupuje część Ukrainy i dopuszcza się zbrodni. Podczas ataku na obwód zaporoski uderzyli w szpital położniczy....

zobacz więcej

„Zachód nie może być naiwny. Rosja jest agresorem i pozostanie zagrożeniem zarówno dla Ukrainy jak i pokoju w Europie” – dodał.


W środę Rosja po raz kolejny ostrzeliwała Ukrainę rakietami, trafiając m.in. w obiekty infrastruktury krytycznej. Doniesienia o wybuchach napłynęły po południu z różnych regionów Ukrainy.


Problemy z elektrycznością są w całym kraju. We wszystkich obwodach ogłoszono alarm przeciwlotniczy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej