RAPORT

Pogarda

Bossowie „Pruszkowa” podejrzani o obrót 35 kg kokainy wartej 5,3 mln zł

Nie tylko „pruszkowiacy” wpadli podczas akcji CBŚP i „pezetów” (fot. CBŚP)
Nie tylko „pruszkowiacy” wpadli podczas akcji CBŚP i „pezetów” (fot. CBŚP)

Najnowsze

Popularne

„Słowik”, „Wańka” i „Parasol”, którzy we wtorek zostali zatrzymani podczas akcji CBŚP i mazowieckich „pezetów”, usłyszeli zarzuty wprowadzenia do obrotu 35 kg kokainy wartej ok. 5,3 mln zł – dowiedział się portal tvp.info. Wśród pozostałych podejrzanych znalazło się kilku gangsterów ze Szczecina m.in. Mirosław B. ps. Dziobak, a także znany adwokat Przemysław W. Decyzją sądu bossowie „Pruszkowa” trafianą na trzy miesiące do tymczasowego aresztu.

„Dziobak”, „Kulti” i spółka oskarżeni za brutalne porachunki w Szczecinie

Mirosław B. ps. Dziobak i Rafał M. ps. Kulturysta, którym przypisuje się podporządkowanie większości szczecińskiego półświatka, zostali oskarżeni...

zobacz więcej

Mec. Julia Dekoninck, obrończyni „Słowika”, „Wańki” i „Parasola” przekazała, że złoży zażalenie na decyzję sądu ws. tymczasowego aresztu.  


Jak ustalił portal tvp.info, prokurator mazowieckich „pezetów” przedstawił Andrzejowi Z., Leszkowi D., i Januszowi P. zarzuty „wprowadzenia wspólnie i w porozumieniu 35 kg kokainy”. W hurcie narkotyk był warty 5,3 mln zł. A towar, który mieli kupować bossowie „Pruszkowa” był ponoć bardzo wysokiej czystości. Czyli z kilograma można by zrobić dwa kilogramy „dobrej: kokainy i cztery do pięciu „normalnej”. 

 

Do tych narkotykowych operacji miało dochodzić w latach 2015-2016. Gangsterzy zaopatrywali się, zdaniem prokuratury, u „bardzo poważnych osób w narkobiznesie”.  Nie tylko europejskim. Cała trójka nie przyznała się do zarzucanych im czynów.  

„Słowik”, „Wańka” i „Parasol” zatrzymani przez CBŚP

Andrzej Z. ps. Słowik, Leszek D. ps. Wańka i Janusz P. ps. Parasol zostali we wtorek zatrzymani przez funkcjonariuszy CBŚP. Akcja ma mieć związek...

zobacz więcej

Gra o tron półświatka 

 

Policjanci z ostrołęckiego zarządu CBŚP i śledczy z „pezetów” rozpracowywali sieć handlarzy narkotykami od wielu miesięcy. Okazało się, że bossowie „Pruszkowa” mieli także związki z półświatkiem Szczecina. Zresztą wśród 22 zatrzymanych we wtorek osób, znalazł się Mirosław B. ps. Dziobak.  

 

To on w latach 2014-2018 usiłował podbić kryminalne podziemie Szczecina, co doprowadziło do brutalnej wojny gangów. Głównym antagonistą „Dziobaka” był Marek D. ps. Duduś. Razem z Sylwestrem O. ps. „Sylwek”, Zbigniewem T. ps. Pastor reprezentowali „sieroty” po osławionym Marku M. ps. Oczko 

 

W lutym 2016 r. w Dąbiu został brutalnie zamordowany Krzysztof S. ps. Skorupa. Zakatowano go jednym z salonów gier  m.in. przy użyciu maczety. Za śmiertelne pobicie „Skorupy” skazano Michała W. ps. Tajbo i Tomasza K. ps. Scarface. 

 

Przemycili przez Europę marihuanę, kokainę i „metę” warte setki milionów złotych

Przemycili przez Europę marihuanę, kokainę i „metę” warte setki milionów złotych.

zobacz więcej

Osobista zniewaga  

 

W styczniu 2017 r. nieznani sprawcy pobili i okradli Marka D. ps. Duduś, który zdążył już opuścić areszt. Niedługo potem skatowano jego podwładnych. Miesiąc później zniszczono samochód „Pastora”. 

 

Na odpowiedź „starych” nie trzeba było długo czekać. 20 marca 2017 r. w centrum Szczecina niezidentyfikowany mężczyzna oblał stężonym kwasem siarkowym „Dziobaka” idącego na siłownię. Gangster doznał poparzeń drugiego i trzeciego stopnia twarzy, klatki piersiowej i ramion. O własnych siłach dotarł do pobliskiej przychodni, gdzie stracił przytomność. Podczas przesłuchania twierdził, że nie ma wrogów i nie wie, dlaczego ktokolwiek miałby go atakować. 

 

W odwecie, w kwietniu na oczach wielu świadków, w szczecińskiej restauracji skatowano „Pastora”. Napastnicy mieli posługiwać się m.in. nożami, siekierą i średniowiecznym kiścieniem. Skatowany mężczyzna nie zgłosił napadu policji. 

Przemycili narkotyki warte ponad 300 mln zł, w tym ponad 1,6 tony kokainy

Szukali przemytników amfetaminy, a natrafili na gang, który „wyeksportował” do Wielkiej Brytanii ponad 1,6 tony kokainy. CBŚP i podkarpackie...

zobacz więcej

Adwokat szczecińskich gangsterów 

 

Na liście osób do zatrzymania znajdował się także Rafał M. ps. Kulturysta. Ten zawodnik MMA miał być prawą ręką „Dziobaka”. Nie wiadomo jakie zarzuty chciała mu przedstawić prokuratura. Niestety w ubiegłym tygodniu Rafał M. popełnił samobójstwo. 

 

Według nieoficjalnych informacji, we wtorek zatrzymano także mec. Przemysława W., znanego z reprezentowania szczecińskich gangsterów. I jak pisał we wrześniu Onet, dobrego znajomego „Dziobaka”. Adwokat miał usłyszeć zarzut podżegania do składania fałszywych zeznań. 

 

Śledczy nie chcą rozmawiać na temat szczegółów śledztwa. Tym bardziej, że jak ustalił portal tvp.info, do rozliczenia jest jeszcze wiele osób, w tym także dobrze znanych z kronik kryminalnych. 

 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej