RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Ukraińcy zniszczyli rdzeń rosyjskiej armii pod Bachmutem i Awdijwką

O problemach rosyjskich wojsk w Donbasie informował wcześniej szef władz obwodu ługańskiego (fot. Metin Aktas/Anadolu Agency via Getty Images)
O problemach rosyjskich wojsk w Donbasie informował wcześniej szef władz obwodu ługańskiego (fot. Metin Aktas/Anadolu Agency via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Na odcinkach frontu pod Bachmutem i Awdijwką w Donbasie zniszczyliśmy rdzeń rosyjskiej armii, składający się z zawodowych żołnierzy; przeciwnikowi pozostało tam walczyć siłami niedawno zmobilizowanych rezerwistów – poinformował w środę rzecznik ukraińskiego Wschodniego Zgrupowania Wojsk Serhij Czerewaty.

Rosyjski terroryzm. Ważna rezolucja przegłosowana w Parlamencie Europejskim

Parlament Europejski uznał Rosję za państwowego sponsora terroryzmu. Deputowani przegłosowali rezolucję w tej sprawie. W przyjętym dokumencie jest...

zobacz więcej

Plan Ukraińców na tych kierunkach polegał na maksymalnym wyczerpaniu wroga i zadaniu mu ciężkich strat. Te zamierzenia się powiodły, dlatego rosyjskie siły są teraz zmuszone do uzupełniania swoich oddziałów rezerwistami. W ciągu minionej doby do miejscowości Jałta w pobliżu Mariupola przybyło około trzech tysięcy wojskowych z mobilizacji – oznajmił Czerewaty, cytowany przez agencję UNIAN. 


Jak zapewnił, ukraińska armia „kontroluje ten proces” po stronie najeźdźców i znacząco przewyższa siły agresora pod względem nowoczesnych środków walki. – Praktyka ostatnich miesięcy dowodzi, że mamy nad (Rosjanami) niebywałą przewagę, jeśli chodzi o (potencjał) niszczenia (formacji przeciwnika). Działamy w dużo nowocześniejszy sposób, wykorzystujemy zdobycze technologii – oznajmił rzecznik. 


O problemach rosyjskich wojsk w Donbasie informował wcześniej w środę szef władz obwodu ługańskiego Serhij Hajdaj. Jak powiadomił, wróg ma duże trudności z uzupełnianiem strat bojowych, dlatego tylko na odcinku frontu pomiędzy Biłohoriwką i Bachmutem posłał do natarcia około 2 tys. więźniów, zwerbowanych na wojnę w zakładach karnych. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej