RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

KE chce podwyższenia VAT na paliwo. Jest reakcja Obajtka

Daniel Obajtek: Robimy wszystko, aby utrzymać stabilne ceny paliw w Polsce (fot. PAP/Łukasz Gągulski, tt/@DanielObajtek)
Daniel Obajtek: Robimy wszystko, aby utrzymać stabilne ceny paliw w Polsce (fot. PAP/Łukasz Gągulski, tt/@DanielObajtek)

Najnowsze

Popularne

W związku z rosyjską agresją i rekordowymi cenami surowców, polski rząd wprowadził tarczę antyinflacyjną. Skutkowała ona m.in. obniżeniem stawek VAT na energię i paliwa. Komisja Europejska poinformowała jednak, że uprzywilejowanie podatkowe polskich obywateli powinno zostać zawieszone. – Wykorzystamy efekty synergii zrealizowanych fuzji, by zmiany jak najmniej odczuli kierowcy – przekazał na Twitterze prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Niemieckie Patrioty nie dotrą w tym roku? „W Polsce takie rzeczy trwają tydzień”

Niemcy zaproponowali wysłanie do Polski systemów Patriot, a Warszawa wyraziła chęć ich przyjęcia. Teraz niemieckie media piszą, że o sprawie...

zobacz więcej

Komisja Europejska grozi nałożeniem kar na Polskę, jeśli rząd w Warszawie nie wycofa się z tarczy antyinflacyjnej.Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek zapewnił, że jego koncern podejmie działania hamujące odczuwalne skutki wytycznych Komisji Europejskiej, by zlikwidować obniżony podatek VAT na paliwa silnikowe. Podatek ten od nowego roku ma wrócić do poziomu 23 procent. 


„Wykorzystamy efekty synergii zrealizowanych fuzji, by zmiany jak najmniej odczuli kierowcy. Już robimy wszystko, aby utrzymać stabilne ceny paliw w Polsce i cały czas są one jednymi z najniższych w całej Unii Europejskiej” – napisał prezes PKN Orlen na Twitterze.Po wprowadzeniu tarczy antyinflacyjnej zostały obniżone stawki podatku VAT na paliwa silnikowe – do 8 procent, na energię elektryczną i ciepło – do 5 procent, na żywność i nawozy sztuczne – do zera. 


Tarcza w tej formie obowiązuje do końca roku. Komisja Europejska nie zgadza się na stosowanie zerowej stawki VAT na gaz ziemny i nawozy sztuczne oraz obniżonej stawki na paliwa silnikowe.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej