RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Saudyjczycy pewni wyjścia z grupy? „Z Polską wygrana lub remis”

Saudyjczycy zadziwili piłkarski świat w meczu z Argentyną (fot. PAP/EPA)
Saudyjczycy zadziwili piłkarski świat w meczu z Argentyną (fot. PAP/EPA)

Najnowsze

Popularne

Arabia Saudyjska sprawiła gigantyczną sensację w pierwszym meczu na mundialu, pokonując Argentynę 2:1. Dziennikarka Mona Al-Awadi z arabskiego portalu sport360 uważa, że wyjście z grupy jest niemal pewne. – Spodziewam się, że zakwalifikujemy się do fazy pucharowej – mówi w rozmowie z tvp.info.

Czesław Michniewicz o grze Polaków: Nie zamienię wody w wino

Czesław Michniewicz spotkał się z dziennikarzami podczas środowego treningu reprezentacji Polski. Selekcjoner był w dobrym humorze i m.in....

zobacz więcej

Arabia Saudyjska przeszła do historii po sensacyjnym zwycięstwie nad Argentyną. Nasza rozmówczyni zdradza, co mogło być pomocne dla piłkarzy z Półwyspu Arabskiego.


– Klimat, jaki panuje w Katarze, jest zbliżony do tego w Arabii Saudyjskiej. Na pewno pomogło to piłkarzom, ale trzeba też podkreślić to, z jakim zaangażowaniem grali podopieczni Hervé Renarda. W drugiej połowie wszyscy zawodnicy wznieśli się na wyżyny umiejętności, upokarzając wielką Argentynę z Leo Messim na czele – mówi dziennikarka.


W sobotę Saudyjczycy zmierzą się z Polakami (początek o godz. 14). Mona Al-Awadi uważa, że zespół z Półwyspu Arabskiego jest w stanie powtórzyć wtorkowy sukces.


– Myślę, że zwycięstwo nad Polską jest prawdopodobne. Jeśli piłkarze zagrają z takim zaangażowaniem jak z Argentyną, mecz z Polską zakończy się wygraną lub remisem – uważa Mona Al-Awadi.

Poważne osłabienie Arabii Saudyjskiej przed meczem z Polską

Yaser Al-Shahrani i Salman Al-Faraj okupili zwycięstwo nad Argentyną (2:1) poważnymi kontuzjami i nie zagrają już na mistrzostwach świata w...

zobacz więcej

Arabia Saudyjska będzie osłabiona w meczu z Polską – Yaser Al-Shahrani oraz Salman Faraj z powodu kontuzji na pewno wypadają z mistrzostw świata.


– Kontuzje naszych ważnych zawodników to dołująca informacja, ale są też świetni rezerwowi. Faraja zastąpi Sami Al-Naji, z kolei za Al-Shahraniego wejdzie ktoś z dwójki Muhammad Al-Buraik lub Nasser Al-Dosari. Spodziewam się, że zakwalifikujemy się do fazy pucharowej – twierdzi dziennikarka.


Mona Al-Awadi wypowiedziała się w ciepłych słowach na temat selekcjonera naszych najbliższych rywali.


– Hervé Renard specjalizuje się w prowadzeniu reprezentacji narodowych. W przeszłości trenował Wybrzeże Kości Słoniowej, Zambię czy Maroko. Kiedy został wolnym agentem, wiele federacji chciało go zatrudnić, ale udało się go ściągnąć do Arabii. Jest świetnym, ambitnym trenerem – zakończyła dziennikarka.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej