RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Z dwuletnią córką mieszkała w namiocie w lesie. Są zarzuty dla 24-latki

 Kobieta odpowie za narażenie córki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia (fot. PAP/Adam Warżawa)
Kobieta odpowie za narażenie córki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia (fot. PAP/Adam Warżawa)

Najnowsze

Popularne

Prokuratora Rejonowa w Gdańsku postawiła zarzuty 24-letniej kobiecie, która w lesie w Gdańsku Zaspie mieszkała w namiocie ze swoją dwuletnią córką. Kobieta odpowie za narażenie córki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi jej do pięciu lat więzienia.

Dwuletnia dziewczynka mieszkała z mamą w namiocie. Dziecko trafiło do szpitala

Policjanci z Przymorza zatrzymali 24-letnią kobietę, która w lesie w Gdańsku Zaspie mieszkała w namiocie ze swoją dwuletnią córką. Dziecko było w...

zobacz więcej

Jako osoba, na której ciąży obowiązek sprawowania pieczy nad dzieckiem, dwuletnią córką, nie sprawowała tej pieczy w sposób należyty – powiedziała prokurator Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk. 

 

Podkreśliła, że 24-latka zamieszkiwała z dzieckiem od października do listopada w namiocie, przy ujemnej temperaturze powietrza, co spowodowało u dziecka rozstrój zdrowia na czas poniżej siedmiu dni, w postaci ostrego zapalenia nosa i gardła. 

 

– Przy czym dziecko było narażone na poważniejsze skutki, w postaci bezpośredniego niebezpieczeństwa ciężkiego rozstroju zdrowia, a nawet ciężkiego obrażenia ciała, w postaci wychłodzenia, powodującego ciężkie schorzenia, na przykład układu oddechowego – wskazywała Wawryniuk. 

12-latka spadła ze ścianki wspinaczkowej. Prokuratura wszczęła śledztwo

Poznańska prokuratura zbada okoliczności wypadku 12-latki ze szkoły w Damasławku (pow. wągrowiecki, woj. wielkopolskie). Dziewczynka w zeszłą środę...

zobacz więcej

W poniedziałek po południu funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie od pracownika socjalnego, że w lesie przy al. Jana Pawła II w Gdańsku rozstawiony jest namiot, w którym prawdopodobnie przebywa dziecko. Informacja została potwierdzona przez funkcjonariuszy. 


Dwulatka miała na sobie koszulkę z krótkim rękawkiem

 

Policjanci wylegitymowali mężczyznę i dwie kobiety, w tym 24-letnią matkę dziecka. Z namiotu wydobywał się dym papierosowy, a dwulatka wyglądała na wyziębioną i miała na sobie koszulkę z krótkim rękawkiem. 

 

Funkcjonariusze natychmiast okryli dziecko kocami i folią termiczną oraz wezwali karetkę. Po wstępnym badaniu dziewczynki lekarz stwierdził, że dziecko jest wychłodzone, głodne i ma infekcję górnych dróg oddechowych. Dziecko zostało przewiezione do szpitala na dalsze badania. 

10-letni Brytyjczyk uzyskał maksymalny wynik w teście Mensy

10-letni Yosuf Shah uzyskał 162 punkty w teście MENSA IQ. To maksymalny wynik możliwy do uzyskania przez osoby poniżej 18. roku życia. Tym samym...

zobacz więcej

24-letnia matka dwulatki została zatrzymana i doprowadzona do policyjnego aresztu. W środę kobieta została przesłuchana przez prokuratora. – Nie przyznała się do winy i twierdziła, że dzieckiem opiekowała się właściwie – podkreśliła prokurator Wawryniuk. 

 

Dodała, że prokurator w środę złożył wniosek w sądzie o aresztowanie podejrzanej. – 24-latka nie jest z Gdańska, jest osobą bezdomną, więc istnieje ryzyko, że może uciec – zaznaczyła. 

 

Za przestępstwo narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu osoby, nad którą ma się obowiązek opieki, grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.  

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej