RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Pożegnany z honorami. Uroczystości pogrzebowe Jerzego Połomskiego [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Artyści i wielbiciele przebojów Jerzego Połomskiego żegnają muzyka w Warszawie. Uroczystości pogrzebowe piosenkarza, aktora, gwiazdora polskiej estrady lat 60. i 70. rozpoczęła msza święta w kościele Świętego Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu. Muzyk zmarł 14 listopada w wieku 89 lat; zostanie pochowany na warszawskich Powązkach.

Nie żyje Jerzy Połomski. Kancelaria prezydenta i premier żegnają artystę

Nie żyje Jerzy Połomski. Wybitny piosenkarz i aktor zmarł w wieku 89 lat – poinformowała menadżerka artysty. Przez ponad 60 lat na scenie...

zobacz więcej

W ostatniej drodze artyście towarzyszą rodzina, przyjaciele, przedstawiciele władz i świata kultury oraz wielbiciele jego talentu. Pogrzeb ma charakter państwowy. 

 

Sinatra, Aznavour i... Połomski 

 

Piosenkarz został pochowany w Alei Zasłużonych na Starych Powązkach w Warszawie, znanej jako miejsce pochówku wielu ludzi kultury. Wcześniej w wykupionej przez artystę kwaterze została pochowana jego siostra. 

 

Ksiądz Andrzej Luter w homilii zaznaczył, że Jerzy Połomski na zawsze zapisał się w pamięci miłośników polskiej muzyki.


– Wśród wielu wspomnień o Jerzym znajduję takie słowa: piękno, radość, ciepło, profesjonalizm, elegancja, inteligencja, nienaganna dykcja, charyzma. Ktoś napisał „Sinatra i Aznavour polskiej piosenki”, „baryton liryczny”. Wzruszał i bawił Polaków przez całe dekady, nie tylko minionego wieku. – wymieniał duchowny. 

 

Jerzego Połomskiego żegnali też artyści z zespołu Mazowsze, którzy zadbali o oprawę muzyczną uroczystości. 

 

Życie i kariera Jerzego Połomskiego 

 

Jerzy Połomski urodził się 18 września 1933 r. w Radomiu jako Jerzy Pająk. Ukończył Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Jako aktor zadebiutował w 1957 r. na deskach warszawskiego Teatru Buffo, później występował w Teatrze Syrena.

  

Artysta wylansował dziesiątki przebojów, w tym „Cała sala śpiewa z nami”, „Bo z dziewczynami”, „Daj” czy „Nie zapomnisz nigdy”.

 

 W 2018 r. u piosenkarza pojawiły się problemy ze słuchem. Po ponad 60 latach koncertowania postanowił zawiesić działalność artystyczną.


Latem 2021 r. Połomski zamieszkał w Domu Artysty Weterana w podwarszawskim Skolimowie. Zmarł 14 listopada w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie. 

 

Zobacz także: Jerzy Połomski nie żyje. Ujawniono przyczynę śmierci 

teraz odtwarzane
Jerzy Połomski 1933 - 2022

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej