RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Rosja zaatakuje Polskę? Duża zmiana w sondażu

Rosyjski dyktator Władimir Putin (fot. Contributor/Getty Images)
Rosyjski dyktator Władimir Putin (fot. Contributor/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Zdaniem wielu ekspertów gdyby Władimir Putin zdobył Ukrainę, z czasem chciałby ruszyć na Polskę lub państwa bałtyckie. Po rozpoczęciu wojny w lutym wielu Polaków obawiało się o bezpieczeństwo naszego kraju. Badania pokazują jednak, że strach przed rosyjską agresją stale maleje.

Wywiad Johnsona obiega świat. Ujawnia, co Niemcy i Francja robiły ws. Ukrainy

Boris Johnson o kulisach rozmów z Niemcami, Francją i Włochami ws. Ukrainy.

zobacz więcej

„Czy Władimir Putin będzie chciał zaatakować Polskę?” – zapytano Polaków w sondażu United Surveys dla „DGP” i RMF FM. Twierdząco odpowiedziała jedna piąta pytanych, a ponad dwie trzecie jest przeciwnego zdaniaIdentyczne pytanie zadano Polakom w kwietniu. „Wówczas też przeważali sceptycy, ale było ich o 10 pkt proc. mniej niż obecnie, za to o 8 proc. więcej Polaków bało się agresywnych zachowań wschodniego sąsiada” – czytamy.


Jaki w PE o skandalu wyborczym w Niemczech. „Tak wygląda demokracja?”

„Farsa, tragedia i skandale” – tak niemiecka prasa podsumowała ostatnie wybory w Berlinie. Nieprawidłowości było tak wiele, że TK nakazał powtórzyć...

zobacz więcej

Sukcesy Ukraińców na froncie dowiodły, że rosyjska armia nie jest wcale tak silna, jak przekonywała propaganda Kremla. Co więcej, gospodarka kraju coraz mocniej się chwieje, a wojsko mobilizuje nowych rekrutów, jednak ma znacznie mniej sprzętu, niż na początku wojny.Rosjanie mają obecnie w magazynach zaledwie 150 rakiet H-555 i ponad 130 rakiet H 101, co stanowi około połowy stanu początkowego przed rozpoczęciem pełnowymiarowej agresji na Ukrainę – wynika z infografiki opublikowanej przez ukraińskiego ministra obrony Oleksija Reznikowa.


Z sondażu wynika, że ataku Rosji bardziej obawiają się starsi niż młodsi Polacy. W podziale według płci okazało się, że strach przed agresją Władimira Putina jest większy wśród kobiet niż wśród mężczyzn.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej