RAPORT

Pogarda

Krach w gastronomii. Spadki ruchu nawet w fast foodach

Polacy zacisnęli pasa i oszczędzają na jedzeniu poza domem (fot. Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)
Polacy zacisnęli pasa i oszczędzają na jedzeniu poza domem (fot. Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)

Najnowsze

Popularne

Polacy zacisnęli pasa i oszczędzają na jedzeniu poza domem. W efekcie lokale znikają, a nawet czołowym sieciom ubywa klientów. Punkty McDonald’s straciły ich ponad 20 proc. – informuje środowa „Rzeczpospolita”.

Przeterminowana żywność, złe warunki. Sanepid sypnął karami w gastronomii

Niewłaściwe warunki sanitarne i wykorzystywanie przeterminowanej żywności – to tylko niektóre uchybienia, które stwierdzili pracownicy stacji...

zobacz więcej

„Z analizy ruchu w ponad 1 tys. największych lokali fast food od kwietnia do października wynika, że tylko Subway zanotował wzrost liczby wizyt, i to jedynie o 1,5 proc. Pozostali, jak McDonald’s, Burger King czy KFC, tracą od 2,6 do 21,1 proc.” – wynika z danych Proxi.cloud, które „Rzeczpospolita” publikuje pierwsza. 

 

„Rz” wyjaśnia, że analitycy Proxi.cloud i UCE Research badali zachowania ponad 570 tys. konsumentów. W w oparciu o ich ruch i anonimowe dane widać, że nawet z tanich lokali odpływają klienci. 

 

„Analitycy podkreślają, że nie musi to być tożsame ze spadkiem obrotów, wiele osób np. zamawia teraz z dowozem, zamiast odwiedzać lokal, co także wpływa na ruch. Niemniej sektor gastronomiczny jest pod ogromną presją. Dane ARC Rynek i Opinia oraz GfK Polonia wskazują, że właśnie na gastronomii Polacy chcą zaczynać redukowanie wydatków konsumpcyjnych. Wskazuje to grupa ok. 40–50 proc. ankietowanych” – czytamy. 

 

Jak napisano, w badaniu widać, że spadła także liczba unikalnych klientów, znów najmocniej w McDonald’s. Sieć, odpowiadając na prośbę o komentarz do tych danych, twierdzi, że jest inaczej. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej