RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Nalot dronów na Krym. „Okupanci otworzyli ciężki ogień”

Ukraińskie drony „Domakha” mogą zostać wysłane głęboko na tyły wroga (fot. Dmytro Smoliyenko / Ukrinform/Future Publishing via Getty Images)
Ukraińskie drony „Domakha” mogą zostać wysłane głęboko na tyły wroga (fot. Dmytro Smoliyenko / Ukrinform/Future Publishing via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

W Sewastopolu i Eupatorii na okupowanym przez Rosjan Krymie rozległy się we wtorek wieczorem wystrzały – poinformował portal Ukraińska Prawda, powołując się m.in. na prorosyjskie władze Krymu. Według nich rosyjska obrona powietrzna otworzyła ogień do nadlatujących dronów.

Spór o radziecki pomnik w Wilnie. ONZ nie zgadza się na demontaż

Komitet Praw Człowieka ONZ nie wyraził zgody na usunięcie pomnika żołnierzy radzieckich na Cmentarzu Antokolskim w Wilnie. Mer litewskiej stolicy...

zobacz więcej

„Gdy nadszedł wieczór, na okupowanym Krymie ponownie doszło do wystrzałów – drony zostały zauważone na niebie nad Sewastopolem i koło Eupatorii. Rosyjscy okupanci otworzyli ciężki ogień z obrony przeciwlotniczej” – napisał na Telegramie szef Medżlisu Tatarów Krymskich Refat Czubarow, cytowany przez agencję Ukrinform. 

  

Dodał, że w tym czasie pasażerski transport morski został zawieszony w Sewastopolu. 

  

Ukraińska armia przygotowuje się do odbicia Krymu? 

 

Według lokalnych portali społecznościowych nalot dronów wyglądał bardziej na rekonesans, mający na celu zidentyfikowanie wszystkich punktów w celu przygotowania i przeprowadzenia poważnego ataku na obiekty wojskowe na Krymie. 

  

Czubarow wezwał niedawno Rosjan, którzy osiedlili się na Krymie, do pilnego opuszczenia półwyspu. 

  

Jak pisze Ukraińska Prawda, o uruchomieniu obrony powietrznej poinformował także szef prorosyjskich władz w Sewastopolu Mychajło Razwożajew. Według niego miasto zostało zaatakowane przez drony, a dwa zostały zestrzelone. 

W sumie pod okupację trafiło ponad 3,7 tys. ukraińskich miejscowości. Jak informował we wtorek gabinet prezydenta Ukrainy, 1886 miejscowości udało się już wyzwolić. 

 

Zobacz także: Pułkownik z rosyjskiego sztabu generalnego zatrzymany. Pralka była zbyt dużą pokusą 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej