RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Ostra wymiana zdań pomiędzy Dominikiem Tarczyńskim a niemiecką europosłanką

Dominik Tarczyński odpowiedział niemieckiej europoseł (fot. arch.PAP/Paweł Supernak)
Dominik Tarczyński odpowiedział niemieckiej europoseł (fot. arch.PAP/Paweł Supernak)

Najnowsze

Popularne

Niemiecka eurodeputowana Hannah Neumann zamieściła na Twitterze film i wpis po polsku, w którym stwierdza, że tego lata była nad Odrą i „ z bliska doświadczyła masowej śmierci ryb i muszli”. Na wypowiedź europosłanki Zielonych zareagował Dominik Tarczyński, który uważa, że wie dokładnie, kto był tłumaczem niemieckiej polityk.

Nie 1 ale 477 mld euro. Ile Niemcy zapłacą Namibii za zbrodnie kolonialne?

Zagrożone jest historyczne porozumienie zawarte przez RFN i Namibię ws. zbrodni kolonialnych Niemców w tym kraju. Kilka ważnych stowarzyszeń grupy...

zobacz więcej

„Byłam tego lata nad Odrą i na Odrze. Z bliska doświadczyłam masowej śmierci ryb i muszli” – napisała Neumann, dodając, że „wiele osób w regionie sprzeciwia się planom polskiego rządu dotyczącym rozbudowy Odry”. Dodała, że w załączonym przez nią filmie te osoby wyjaśniają swoje stanowisko.


Na słowa niemieckiej polityk zareagował europoseł Prawa i Sprawiedliwości Dominik Tarczyński.


„Kto Ci pisał to po polsku?” – zapytał Tarczyński. Dodał jednak,że nie musi ona odpowiadać na to pytanie, gdyż on wie dokładnie, o kogo chodzi. Przy okazji polityk przypomniał jak Niemcy „ zaopiekowali się środowiskiem pięknej Afryki” i zachęcił Neumann, by zajęła się „swoimi nowootwartymi kopalniami w Rzeszy”.


Tarczyński załączył również fotografię osób z plemienia Herero, które ocalały z niemieckiego ludobójstwa.Zbrodnie w niemieckich koloniach. Apel o zakończenie badań nad szczątkami

Na przełomie XIX i XX w. Niemcy dopuścili się licznych zbrodni na terenie swoich afrykańskich kolonii. Działacze Berlińskiego Stowarzyszenia...

zobacz więcej

Niemieckie zbrodnie w Namibii

Brutalne stłumienie przez wojska Cesarstwa Niemieckiego powstania afrykańskich ludów Herero i Namaquae uznawane jest za pierwsze ludobójstwo XX wieku.

Ludobójstwo miało miejsce w latach 1904–1907na terenach dzisiejszej Namibii. Doprowadziło do niemal całkowitego wyniszczenia Hererów, których liczba zmniejszyła się w okresie trwania konfliktu z 80 tysięcy do około 15 tys.

Pod koniec 1905 roku powstanie wznieciło także plemię Nama, które spotkał podobny los. Ocalałych osadzano w obozach pracy, gdzie byli zmuszani do katorżniczej pracy. Dokonywano na nich także gwałtów i brutalnych mordów.

W Namibii niemieccy lekarze przeprowadzili na ocalałych z pogromu Herero rasowe badania medyczne. Niemieccy naukowcy analizowali w nich 778 głów Herero oraz Nama uciętych jeńcom, które posłużyły im jako pomoce naukowe w pseudonaukowych opracowaniach dotyczących teorii i higieny ras.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej