RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Raper Mata stanie przed sądem. Jest uzasadnienie prokuratury

Michał M. może spędzić za kratkami nawet 3 lata (fot. arch.PAP/Marcin Bielecki)
Michał M. może spędzić za kratkami nawet 3 lata (fot. arch.PAP/Marcin Bielecki)

Najnowsze

Popularne

Trzy lata więzienia grozi Michałowi M., raperowi znanemu jako Mata, za posiadanie narkotyków. W czerwcu Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów skierowała w tej sprawie akt oskarżenia. Teraz Gazeta.pl publikuje uzasadnienie, które do sądu przesłali śledczy.

Dyskusja o legalizacji narkotyków. Posłanka przypomniała Tuskowi stare nagranie

Po zatrzymaniu w czwartek późnym wieczorem rapera Michała M. za posiadanie narkotyków ponownie wróciła dyskusja o legalizacji m.in. marihuany....

zobacz więcej

Do zatrzymania „Maty” i jego kolegi doszło pod koniec stycznia 2022 roku na jednej z ulic na Górnym Mokotowie. Policjanci podczas patrolu zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na ich widok zaczęli się nerwowo zachowywać. 


– Michał M. został oskarżony o to, że posiadał środek odurzający w postaci ziela konopi innych niż włókniste, o łącznej wadze 1,45 grama netto – podała prokurator. 


 Aktem oskarżenia został objęty również drugi mężczyzna – znajomy „Maty”. Jemu śledczy zarzucili posiadanie 0,39 grama marihuany. 


Obaj przyznali się do zarzucanego im czynu i złożyli wyjaśnienia.

„Mata” usłyszał zarzut posiadania narkotyków

24-latek oraz 21-latek usłyszeli w piątek zarzuty za posiadanie środków odurzających w postaci marihuany i zostali zwolnieni do domu –...

zobacz więcej

Teraz portal Gazeta.pl opublikował uzasadnienie, którym kierowali się śledczy.  W akcie oskarżenia prokuratura stwierdziła, że „od 28 stycznia do 20 kwietnia, kiedy trwało postępowanie przygotowawcze, Michał M., występując publicznie na imprezach, wzywał do podjęcia działań na rzecz zalegalizowania marihuany. Prokuratura zwróciła też uwagę na założoną przez rapera Fundację 420, która powstała 20 kwietnia, w nieoficjalnym dniu konopi” – czytamy. 

„Takie zachowanie oskarżonego, podjęte kilka dni po tym, kiedy zostało wobec niego wszczęte postępowanie karne, jest niewątpliwie wyrazem jego bezrefleksyjnej postawy. Oskarżony Michał M. co prawda wyraził skruchę podczas przesłuchania w dniu 28 stycznia 2022 r., jednak już kilka dni później publicznie wypowiadał się w innym tonie, pochwalając zażywanie środków odurzających” – dodano.


Prokuratura twierdzi, że mężczyzn należy skazać, „ponieważ wymagają tego względy wychowawcze oraz zapobiegawcze, a w szczególności pożądane jest ukształtowanie u oskarżonych postawy akceptowanej społecznie, czemu zdaniem prokuratury nie służyłoby umorzenie postępowania” – uzupełniono.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej