RAPORT

Prorosyjska era Tuska

To już pewne. Cristiano Ronaldo odchodzi z Manchesteru United

Odejście Ronaldo to wynik głośnego wywiadu dla Piersa Morgana, w którym Portugalczyk mocno skrytykował klub. (fot. Getty Images)
Odejście Ronaldo to wynik głośnego wywiadu dla Piersa Morgana, w którym Portugalczyk mocno skrytykował klub. (fot. Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Druga przygoda Cristiano Ronaldo w Manchesterze United dobiegła końca. To pokłosie głośnego wywiadu udzielonego Piersowi Morganowi, w którym jeden z najlepszych piłkarzy naszych czasów mocno skrytykował klub.

„Cristiano Ronaldo odchodzi z Manchesteru United za porozumieniem stron, ze skutkiem natychmiastowym. Klub dziękuje mu za jego ogromny wkład w drużynę w ciągu dwóch pobytów na Old Trafford” - podało oficjalne konto twitterowe „Czerwonych Diabłów”

W zeszłym tygodniu klub poinformował, że podjął kroki prawne przeciwko Ronaldo za złamanie zapisów kontraktowych po jego rozmowie z Piersem Morganem, w której m. in. skrytykował właścicieli United, zarząd i trenera. Media donosiły, że poczyniono postępy w sprawie bardziej polubownego załatwienia sprawy.

We wtorek dopięto formalności. Do sprawy odniósł się sam zawodnik, który również wydał specjalne oświadczenie. "Kocham Manchester United i kocham kibiców, to nigdy się nie zmieni. Uznałem, że nadszedł właściwy czas dla mnie, abym poszukał nowego wyzwania" - czytamy. Portugalczyk podkreślił, że decyzja o rozstaniu była obustronna.

W ciągu niespełna dwóch sezonów po powrocie do Manchesteru, CR7 zagrał 57 meczów we wszystkich rozgrywkach w barwach ekipy z Old Trafford, strzelając 27 goli.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej