RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Milion złotych straty w PZPN. Nowe informacje ws. zatrzymań CBA

Agenci CBA zatrzymali Macieja S. i Jakuba T. (fot. PAP)
Agenci CBA zatrzymali Macieja S. i Jakuba T. (fot. PAP)

Najnowsze

Popularne

Milion złotych miał według prokuratury stracić Polski Związek Piłki Nożnej za sprawą osób zatrzymanych przez CBA. Wraz z członkiem zarządu PZPN Jakubem T. oraz byłym sekretarzem generalnym związku Maciejem S. zatrzymano żonę pierwszego z mężczyzn oraz Gabrielę M., byłą prezes zarządu spółki OSTTAIR. Według zachodniopomorskich „pezetów” sprawa dotyczy jednego z wątków tzw. afery melioracyjnej i wyrządzenia szkody PZPN.

Michniewicz znów zaskoczy? Tak mamy zagrać z Meksykiem

Jednak czwórką, nie trójką z tyłu, bez Krystiana Bielika i Jana Bednarka, za to z Grzegorzem Krychowiakiem i Jakubem Kamińskim - wszystko wskazuje...

zobacz więcej

– Na polecenie prokuratora Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej zatrzymano w poniedziałek: Macieja S. (byłego sekretarza generalnego Polskiego Związku Piłki Nożnej – red.), Jakuba T. (pełnomocnika OSTTAIR sp. z o.o., a zarazem członka zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej), Iwonę T. (żonę Jakuba T.) oraz Gabrielę M. (byłą prezes zarządu OSTTAIR sp. z o.o.) – mówi prok. Karol Borchólski z zespołu prasowego Prokuratury Krajowej. 

 

Przeszukania w PZPN i powiązanych firmach 

  

Według zachodniopomorskich „pezetów” Jakub T., choć oficjalnie był tylko pełnomocnikiem spółki OSTTAIR, to w rzeczywistości „za pośrednictwem innych osób kontrolował działalność tej spółki”. 

  

Prok. Borchólski powiedział, że zatrzymania dokonane przez CBA mają związek ze jednym „z wątków tzw. afery melioracyjnej i wyrządzeniem szkody PZPN w wysokości miliona złotych”. Agenci Biura przeszukali także siedzibę PZPN oraz trzech firm. 

  

– Zatrzymani zostaną doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty. Po wykonaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanych prokurator podejmie decyzję co do konieczności stosowania środków zapobiegawczych – dodaje prok. Borchólski. 

  

Informacje o zatrzymaniu Jakuba T. i Macieja S. jako pierwsze podały w poniedziałek RMF FM i wp.pl. Ten ostatni w latach 2012–2021 pełnił funkcję sekretarza generalnego PZPN. Od roku jest prezesem Kanału Sportowego. 

 

Zobacz także: W gabinecie prezesa PZPN znaleziono podsłuch. Mamy komentarz rzecznika Związku 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej