RAPORT

Atak na Jana Pawła II

Progi zwalniające na autostradach? Fake news radia ZET

Zdaniem radia ZET na autostradach mają się pojawić progi zwalniające (fot. Shutterstock/Melissa Hani)
Zdaniem radia ZET na autostradach mają się pojawić progi zwalniające (fot. Shutterstock/Melissa Hani)

Najnowsze

Popularne

„Na autostradach i ekspresówkach pojawią się progi zwalniające” – poinformowało w poniedziałek w mediach społecznościowych radio ZET, powołując się na GDDKiA. Kontrowersyjny pomysł wywołał gorące komentarze w sieci. Szybko okazało się, że rozgłośnia podała nieprawdziwą informację.

„Fake news” Radia ZET. Chodzi o rosyjskiego szpiega

Pracownik jednego z warszawskich urzędów miał kopiować i przekazywać rosyjskiemu wywiadowi cenne dokumenty. Mariusz Gierszewski z Radia ZET...

zobacz więcej

„Na autostradach i ekspresówkach pojawią się progi zwalniające. Testy ruszą jeszcze w tym miesiącu. »Progi mają być rozkładane tymczasowo« – mówi Szymon Piechowiak z GDDKiA. Sprawdzane jest jak przy dużych prędkościach reagują na nie samochody osobowe, ciężarówki i motocykle” – czytamy na Twitterze radia ZET.


Pod wpisem nie brakuje negatywnych komentarzy pod adresem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Szybko jednak okazało się, że „Zetka” dopuściła się manipulacji. 


„To nieprawda. Progi będą układane WYŁĄCZNIE na pasie awaryjnym lub pasie tymczasowo wyłączonym z ruchu, przed miejscem prowadzenia prac utrzymaniowych. Co roku dochodzi do wypadków z udziałem służb, a najczęstszą przyczyną jest najechanie od tyłu na pojazd firmy wykonującej prace” – odpowiedziało GDDKiA.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej