RAPORT

Pogarda

Gary Oldman ogłosił ważną decyzję

Oldman nieod razu pożegna się z zawodem (fot. Gareth Cattermole/Getty Images)
Oldman nieod razu pożegna się z zawodem (fot. Gareth Cattermole/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Gwiazdor „Draculi” przymierza się do przejścia na emeryturę. W najnowszym wywiadzie Oldman ujawnił, że rola w serialu „Kulawe konie” będzie prawdopodobnie jego ostatnią. Jak zaznaczył, jesień życia chciałby spędzić na rozwijaniu pozafilmowych zainteresowań. „Nie chcę być aktywny zawodowo w wieku 80 lat” – podkreślił laureat Oscara.

Nowy serial kryminalny w TVP. W obsadzie roi się od gwiazd [WIDEO]

TVP VOD rusza z kolejną po „Eryniach” premierą w modelu digital first. Pierwszy odcinek „Krucjaty” – klasycznego serialu kryminalno-sensacyjnego –...

zobacz więcej

Gary Oldman to niewątpliwie jeden z najbardziej cenionych aktorów w Hollywood. Gwiazdor takich filmów jak „Leon zawodowiec”, „Dracula”, „Czas mroku”, „Mank” czy seria „Harry Potter” dostał wiele prestiżowych nagród, z Oscarem na czele. Dziennikowi „The Times” Oldman zdradził teraz, że ma zamiar wkrótce pożegnać się z wykonywaną profesją. Rola antypatycznego Jacksona Lamba w serialu „Kulawe konie” będzie więc prawdopodobnie jego ostatnią. 


Oldman podkreślił, że po przejściu na emeryturę pragnie poświęcić się pasjom niezwiązanym z filmem. „Miałem godną pozazdroszczenia karierę, ale kariery gasną, a poza aktorstwem interesują mnie inne rzeczy. Kiedy jesteś młody, wydaje ci się, że zdołasz zrobić wszystko, o czym zamarzysz, a potem orientujesz się, że czas mija nieubłaganie. W przyszłym roku skończę 65 lat, siedemdziesiątka czeka tuż za rogiem. Nie chcę być aktywny zawodowo w wieku 80 lat. Czułbym się bardzo szczęśliwy, zaszczycony i uprzywilejowany, gdybym zakończył na zagraniu Jacksona Lamba” – wyznał laureat Oscara. 


Decyzja Oldmana o przejściu na emeryturę nie oznacza jednak natychmiastowego pożegnania z zawodem – aktor podpisał już kontrakt na występ w dwóch kolejnych sezonach „Kulawych koni”. Oparta na bestsellerowych książkach Micka Herrona produkcja Apple TV+ opowiada o dysfunkcyjnej grupie agentów MI5 i ich wyjątkowo odpychającym szefie, którzy wspólnie próbują bronić Anglii przed wrogimi siłami.


W przyszłym roku Oldmana będzie można oglądać w filmie „Oppenheimer”, w którym zagrał byłego prezydenta USA Harry'ego Trumana. Ten dramat biograficzny w reżyserii Christophera Nolana przedstawi historię amerykańskiego fizyka J. Roberta Oppenheimera nazywanego ojcem bomby atomowej. Do polskich kin film trafi 21 lipca. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej