RAPORT

Pogarda

Myślała, że krytykuje Kaczyńskiego. Wpadka posłanki PO

Marta Golbik, Donald Tusk (fot. PAP/Albert Zawada)
Marta Golbik, Donald Tusk (fot. PAP/Albert Zawada)

Najnowsze

Popularne

Posłanka PO Marta Golbik w Radiu Piekary krytykowała wypowiedzi prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Mówił on, że jeśli jego partia wygra kolejne wybory, opozycja będzie forsowała tezy o fałszerstwie wyborczym. Kiedy dziennikarz przywołał słowa Donalda Tuska o fałszowaniu wyborów, parlamentarzystka, myśląc że komentuje słowa Kaczyńskiego – zareagowała w zaskakujący sposób. – Jak widać, on ma to świetnie opanowane, skoro tak doskonale się na tym zna – mówiła.

„Każdy głos się liczy”. Prezes PiS: Od 1989 r. nie było równie ważnych wyborów [WIDEO]

– To będą trudne wybory, potrzebny jest wielki wysiłek, ale zwyciężymy. Od 1989 r. nie było równie ważnych wyborów. Wtedy obóz solidarnościowy...

zobacz więcej

Prowadzący rozmowę w Radiu Piekary pytał posłankę Martę Golbik, „dlaczego Platforma Obywatelska chce sfałszować najbliższe wybory?”. Dziennikarz odnosił się do słów Jarosława Kaczyńskiego, który podczas jednego ze spotkań z wyborcami mówił, że parlament musi wprowadzić zmiany w ordynacji wyborczej, „żeby było trudniej dokonywać jakiś manipulacji, czy fałszerstw".


– Dzisiaj metoda liczenia głosów nie jest najlepsza – mówił Kaczyński w niedzielę Gliwicach.

 

– Ci, którzy się interesują polityką, wiedzą, że (...) oni już zapowiedzieli, że jeśli my wygramy wybory, to znaczy, że będą sfałszowane, i oni wtedy już będą walczyć, już innymi metodami, żeby przywrócić sprawiedliwość i prawdę – mówił prezes PiS w sobotę w Katowicach. 

 

Posłanka PO stwierdziła, że ma „spore obawy”, kiedy słyszy zapowiedzi Kaczyńskiego dotyczące ordynacji wyborczej, „bo to pokazuje, że będzie chciał tak wybory skonstruować, żeby mu pasowało”. 

 

Posłanka PO o słowach Tuska


Prowadzący rozmowę przywołał też inny cytat: „Niestety sfałszowanie wyborów to jest minuta, żeby unieważnić dziesiątki głosów, bo się dostawia dodatkowy krzyżyk i głos jest nieważny. Oni mają to naprawdę nieźle opanowane”. 

 

Golbik szybko zareagowała. – Jak widać, on ma to świetnie opanowane, skoro tak doskonale się na tym zna – mówiła. Wtedy dziennikarz powiedział, że to nie jest akurat cytat z prezesa PiS, tylko z Donalda Tuska w Sandomierzu. 

 

– Bo obawa o fałszowanie wyborów ze strony partii rządzącej jest dużo większa – próbowała się tłumaczyć posłanka. 


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej