RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Tragedia w Przewodowie. Czarzasty chwali postawę prezydenta i rządu

Włodzimierz Czarzasty o wydarzeniu w Przewodowie (fot. PAP/Wojtek Jargiło, Rafał Guz)
Włodzimierz Czarzasty o wydarzeniu w Przewodowie (fot. PAP/Wojtek Jargiło, Rafał Guz)

Najnowsze

Popularne

Klasa polityczna w miarę zdała egzamin, bo w sprawie tragedii w Przewodowie zachowaliśmy spokój – ocenił współprzewodniczący Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty. Polityk chwalił też rząd i prezydenta. – Wiem, że to w ustach polityka opozycji może nie powinno zabrzmieć... – mówił.

Jak Polacy oceniają reakcję władz na incydent w Przewodowie [SONDAŻ]

Polacy dobrze oceniają reakcję władz na incydent w Przewodowie, a także podniesienie gotowości wojska – wynika z sondażu IBRiS dla...

zobacz więcej

Czarzasty w Radiu ZET pytany był o tragedię w Przewodowie na Lubelszczyźnie, gdzie we wtorek spadł pocisk – wystrzelony przez siły ukraińskie w celu zniszczenia rosyjskiej rakiety – w wyniku czego śmierć poniosło dwóch mężczyzn. 

 

– Zdarzył się przypadek. Wszystko to na skutek agresji Rosji na Ukrainę. Przypadek ten spowodował niestety śmierć dwóch ludzi – mówił polityk Lewicy. Jednocześnie ocenił, że w sprawie tego wypadku „klasa polityczna w miarę zdała egzamin, bo zachowaliśmy spokój”. 

 

– Są takie momenty, które się rzadko zdarzają, gdzie trzeba zachowywać spokój – wskazał. Pytany o działania prezydenta w tej sprawie oznajmił, że były prawidłowe. 

 

Myślę, że rząd i prezydent w sprawie Ukrainy i w ogóle i konfliktu na Ukrainie zachowuje się w porządku. Wiem, że to w ustach polityka opozycji może nie powinno zabrzmieć, ale często sobie zadaję takie pytania, co bym zrobił, gdybym współrządził; wydaje mi się, że bym się starał robić rzeczy podobne – przyznał.


Czarzasty oznajmił, że jedyny zarzut, jaki ma, to „polityka informacyjna” w sprawie tego wypadku.

Nowy sondaż. Eksplozja przy granicy wpłynie na relacje polsko-ukraińskie?

W wyniku wybuchu w Przewodowie zginęły dwie osoby. W najnowszym sondażu zapytano, czy będzie to mieć wpływ na stosunki polsko-ukraińskie. Siedmiu...

zobacz więcej

Z przeprowadzonego dla „Rzeczpospolitej” sondażu wynika, że 53,6 proc. badanych dobrze ocenia reakcję władz na wydarzenie w Przewodowie. Przeciwnego zdania jest 30 proc., pozostali (16,1 proc.) nie mają na ten temat zdania w tej sprawie. 

  

Z badania wynika też, że decyzję o podwyższeniu gotowości części wojska dobrze ocenia 65,7 proc. badanych, a źle 20,6 proc., pozostali respondenci (13,7 proc.) nie mają na ten temat zdania. 

  

Do wybuchu w Przewodowie w woj. lubelskim doszło we wtorek, w dniu, w którym siły rosyjskie przeprowadziły zakrojony na szeroką skalę atak rakietowy na Ukrainę. Na teren suszarni we wsi Przewodów, leżącej blisko granicy z Ukrainą, spadła rakieta – jak później informowały polskie władze – ukraińskiej obrony powietrznej.


Doszło do eksplozji, w wyniku której zginęło dwóch Polaków. Podkreślono, że wszystko wskazuje na to, że sytuacja ta była wynikiem nieszczęśliwego wypadku.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej