RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Kyrie Irving i antysemicki film. Gwiazda NBA słono za to zapłaci

Rozgrywający drużyny NBA - Brooklyn Nets, Kyrie Irving (fot.Dustin Satloff/Getty Images)
Rozgrywający drużyny NBA - Brooklyn Nets, Kyrie Irving (fot.Dustin Satloff/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Gwiazdor Brooklyn Nets Kyrie Irving zalinkował na Twitterze antysemicki film. Szybko został za to na kilka meczów odsunięty od drużyny. Teraz amerykański producent akcesoriów sportowych Nike poinformował, że zawiesił współpracę z Irvingiem.

MŚ 2022: Gospodarze rozczarowali. Otwarcie bez niespodzianki

Skrót meczu otwarcia mistrzostw świata 2022: Katar – Ekwador.

zobacz więcej

Według nieoficjalnych informacji Irving otrzymywał rocznie z tytułu współpracy z tą marką 11 mln dol. Firma zrezygnowała także z przygotowania specjalnej edycji butów sygnowanych nazwiskiem koszykarza.


Klub pierwotnie zawiesił zawodnika co najmniej na pięć meczów, ale gdy ten bronił swojego postępowania i nie wyrażał skruchy przedłużył karę. Publiczne przeprosiny automatycznie przywróciły Irvinga do gry.Irving zalinkował film z 2018 r. „Hebrews to Negroes: Wake Up Black America", w którym m.in. pojawia się wątek żydowskiego spisku mającego na celu ucisk czarnoskórej społeczności. Tuż po wybuchu afery zgodził się na przekazanie pół miliona dolarów na fundusz walki z nienawiścią, ale – jak napisano w oświadczeniu klubu – nie wyrzekł się antysemityzmu, co skutkowało karą zawieszenia.

„W moim sercu nie ma nienawiści do Żydów, dlatego przepraszam za to co uczyniłem od opublikowania wpisu" – powiedział w niedzielę 30-letni zawodnik, jeden z liderów Nets.

Nowy sondaż. Eksplozja przy granicy wpłynie na relacje polsko-ukraińskie?

W wyniku wybuchu w Przewodowie zginęły dwie osoby. W najnowszym sondażu zapytano, czy będzie to mieć wpływ na stosunki polsko-ukraińskie. Siedmiu...

zobacz więcej

Do czasu zawieszenie w prawach zawodnika średnio w tym sezonie zdobywał 29,6 pkt, miał 5,1 zbiórki i tyle samo asyst.Irving nie po raz pierwszy budzi kontrowersje swoim zachowaniem. W styczniu 2021 r. niespodziewanie odłączył się od drużyny i opuścił kilka spotkań. W sezonie 2021/22 odmówił przyjęcia szczepionki na COVID-19 i nie mógł występować w meczach rozgrywanych m.in. w Nowym Jorku, czyli także w hali Nets, bowiem w niektórych stanach USA wymagano szczepień od wielu grup zawodowych. 


Z kolei liga NBA wymagała szczepień od zawodników, trenerów i pracowników klubów, a niezaszczepionych obowiązywały ścisłe i wymagające normy postępowania, zawarte w protokole bezpieczeństwa sanitarnego. Co więcej, władze NBA zdecydowały się na stosowanie ustanowionych przez lokalne władze, przepisów, także tych bardzo rygorystycznych, wobec niezaszczepionych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej