RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Nowy sondaż. Eksplozja przy granicy wpłynie na relacje polsko-ukraińskie?

Relacje polsko-ukraińskie. Sondaż (fot.  Beata Zawrzel/NurPhoto via Getty Images)
Relacje polsko-ukraińskie. Sondaż (fot. Beata Zawrzel/NurPhoto via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

W wyniku wybuchu w Przewodowie zginęły dwie osoby. W najnowszym sondażu zapytano, czy będzie to mieć wpływ na stosunki polsko-ukraińskie. Siedmiu na dziesięciu Polaków uważa, że nie.

Ukraińcy o Polakach, Niemcach i Rosjanach. Miażdżący sondaż

Grupa Socjologiczna Rating, ukraińska pozarządowa organizacja badawcza, zapytała Ukraińców o ich nastawienie do obcych państw. Nasz kraj jako...

zobacz więcej

W ubiegłym tygodniu Rosja znów zaatakowała Ukrainę wystrzeliwując setki rakiet. Ukraińska obrona przeciwlotnicza wypuściła w odpowiedzi własne pociski, z których jeden spadł prawdopodobnie na terytorium Polski.– Wystrzelono niemal 100 rakiet w kierunku Ukrainy. Bombardowane były obszary przygraniczne obwodu lwowskiego i wołyńskiego. Ukraina broniła się wystrzeliwując rakiety, których zadaniem był strącanie rakiet rosyjskich. Winę z całą pewnością ponosi strona rosyjska – zauważył prezydent Andrzej Duda.


Pojawia się jednak pytanie, jak incydent w Przewodowie wpłynie na stosunki polsko-ukraińskie.


Z sondażu United Surveys dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej” wynika, że 70,3 proc. ankietowanych odpowiedziało, iż eksplozja nie będzie mieć wpływu na stosunki polsko-ukraińskie.0,7 proc. pytanych stwierdziło, że wydarzenie te relacje „raczej polepszy”, 0,8 proc. – „zdecydowanie polepszy”, 19,4 proc. że „raczej pogorszy”, a 1,2 proc. – że „zdecydowanie pogorszy”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej