RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Prof. Piotr Ponikowski w gronie najczęściej cytowanych naukowców świata

Prof. Piotr Ponikowski  (fot. arch.PAP/Aleksander Koźmiński)
Prof. Piotr Ponikowski (fot. arch.PAP/Aleksander Koźmiński)

Opublikowany został ranking Highly Cited Researchers i w gronie najczęściej cytowanych naukowców świata w 2022 roku ponownie znalazł się prof. Piotr Ponikowski. Rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu w prestiżowym zestawieniu plasuje się niezmiennie od 2016 roku.

Aktywność fizyczna przedłuża życie pacjentom z rakiem jelita grubego

Regularna, umiarkowana aktywność fizyczna może przedłużyć życie osób z rakiem jelita grubego, zmniejszając stan zapalny i modyfikując skład...

zobacz więcej

Prof. Ponikowski jest lekarzem, kardiologiem, dyrektorem Instytutu Chorób Serca Uniwersytetu Medycznego i Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.


„Z zainteresowaniem obserwuję zmiany, które pojawiają się w zestawieniu. Cieszę się, że grono polskich lekarzy niezmiennie odnotowuje tu swoją obecność. Prof. Piotra Rutkowskiego darzę bardzo dużym szacunkiem i myślę, że nie ma przypadku w tym, że to kardiologia i onkologia właśnie znalazły odzwierciedlenie w cytowaniach. To najpoważniejsze wyzwania zdrowotne, z którym mierzy się obecnie medycyna” – powiedział cytowany w komunikacie wydanym przez uczelnię prof. Ponikowski.


Dodał, że w gronie laureatów jest jeszcze jedna osoba związana z Uniwersytetem Medycznym we Wrocławiu – prof. Stefan Anker, na co dzień pracujący w berlińskim Charite, jest także profesorem wizytującym wrocławskiej uczelni.

„To zestawienie wpisuje się w pewien trend, który zauważamy ostatnio na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Pokazuje on rosnącą pozycję uczelni w międzynarodowych zestawieniach – pierwsze miejsce w Polsce w THE World University Ranking, obecność na liście szanghajskiej, ostatnio opublikowane zestawienie 2 proc. TOP przygotowane przez Uniwersytet Stanforda, gdzie znalazło się blisko 30 reprezentantów Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. To cykl działań pokazujący, że realizujemy naukę znaczącą i zauważaną. To dla mnie niezwykle ważne, bo dążenie do doskonałości w obszarze nauki to jeden z priorytetów tej kadencji” – podkreślił rektor.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej