RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

MŚ 2022. Efekt mundialu w Katarze. FIFA bogatsza o miliard dolarów

Z prawej Gianni Infantino, prezydent FIFA (fot. Getty Images)
Z prawej Gianni Infantino, prezydent FIFA (fot. Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) w ciągu ostatnich czterech lat, od mistrzostw świata w Rosji w 2018 roku, osiągnęła przychody w wysokości 7,5 mld dolarów – poinformowano w oficjalnym komunikacie opublikowanym w dniu inauguracji mistrzostw świata w Katarze.

MŚ 2022: 50 twarzy Infantino. “Czuję się Katarczykiem, gejem, niepełnosprawnym…”

Polityczny wątek katarskiego mundialu w ostatnich tygodniach przed rozpoczęciem imprezy przyćmił wątki sportowe. Nic więc dziwnego, że gorący...

zobacz więcej

To kwota o ponad 1 mld większa od przychodów, jakie FIFA osiągnęła w poprzednim cyklu handlowym związanym z turniejem w Rosji w 2018 roku.

Zwiększenie kwoty o miliard to w większości efekt umów handlowych zawartych z krajem gospodarzem tegorocznego turnieju. Do sponsorów mistrzostw świata dołączyły w ostatnim czteroleciu czołowe koncerny finansowe z Kataru. Jako sponsor główny Qatar Energy i jako wspierające katarski bank QNB i firma telekomunikacyjna Ooredoo.

W komunikacie przekazanym działaczom narodowych federacji piłkarskich z ponad 200 państw potwierdzono, że większość umów związanych z transmisjami telewizyjnymi z Kataru podpisano już w 2011 roku, gdy prezydentem FIFA był Sepp Blatter.


MŚ 2022: bądź na bieżąco!


więcej o mundialu / terminarz i wyniki / komentatorzy / skarb kibica

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej