RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Pies, który uciekał koleją

Czworonoga wyprowadziła z pociągu policja (zdjęcie ilustracyjne; fot. Shutterstock/Ido Simantov)
Czworonoga wyprowadziła z pociągu policja (zdjęcie ilustracyjne; fot. Shutterstock/Ido Simantov)

Najnowsze

Popularne

Przerażony podczas październikowej burzy pies z miasta Aveiro, na północnym zachodzie Portugalii, schronił się na stacji kolejowej, po czym przejechał pociągiem ponad 250 km do Lizbony, stolicy kraju.

„Martwy pies”, cały w czerwonej mazi. Niemal doprowadził właściciela do zawału [WIDEO]

Ubrudzony czerwoną substancją, niedający oznak życia pies przeraził swoich właścicieli. Zdjęcia martwego, zdawałoby się, leżącego na podłodze...

zobacz więcej

Czworonożny „Szeryf” podczas swojej podróży nie został niezauważony. Już podczas pierwszych minut jazdy w kierunku stolicy jeden z pasażerów zawiadomił lizbońską policję. 

 

Gdy burza ustała, „Szeryf” zwiał policjantom 

  

Wprawdzie, jak podał opisujący sprawę dziennik „Jornal de Noticias”, siedmioletni pupil rodziny Duarte posłusznie dał się wyprowadzić z wagonu na peron na lizbońskiej stacji Oriente, ale chwilę później uciekł policjantom. 

  

Gazeta ustaliła, że zwierzę zostało przygarnięte przez mieszkankę jednego z przylegających do dworca bloków, usytuowanych nieopodal terenów targowych stolicy. Kobieta tłumaczyła, że zrozumiała, że zwierzę tęskni za dotychczasowymi właścicielami, gdyż często wyło w mieszkaniu. „Szeryf” uspokajał się na balkonie, na którym też nowa gospodyni przygotowała mu posłanie. 

  

Polały się łzy 

 

Po ponad trzech tygodniach poszukiwań rodzina Duarte odnalazła czworonoga na zdjęciu w jednej z sieci społecznościowych, po czym dotarła po czworonoga na lizbońskie osiedle Parque das Nacoes. 

  

Wprawdzie „Szeryf” ucieszył się na widok właścicieli, ale, jak relacjonuje „Jornal de Noticias”, mieszkanka Lizbony, która musiała się z nim rozstać, nie mogła powstrzymać się od łez podczas pożegnania. 

 

Zobacz także: Zaginiony pies po 12 latach wrócił do właścicieli [WIDEO] 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej