RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Dom Tupaca wystawiony na sprzedaż. Tu napisał swój pierwszy utwór

Za 179 tys. dolarów można zamieszkać w dawnym domu Tupaca  (fot. Bob Berg/Getty Images)
Za 179 tys. dolarów można zamieszkać w dawnym domu Tupaca (fot. Bob Berg/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

W ofercie jednej z agencji nieruchomości z Baltimore pojawił się niepozorny dom przy Greenmount Avenue, nazywanej także Tupac Shakur Way. Swoją nieoficjalną nazwę ulica zawdzięcza właśnie temu budynkowi, bowiem to tu jako nastolatek mieszkał słynny raper. Dwupoziomowy segment został wyceniony na 179 tys. dolarów.

Brad Pitt kupił willę w miasteczku, którego burmistrzem był Clint Eastwood

W latach 80. o miasteczku Carmel-by-the-Sea, leżącym na południe od San Francisco, było głośno, bo jego burmistrzem został Clint Eastwood. Teraz...

zobacz więcej

Do Baltimore rodzina rapera przeniosła się, gdy Tupac miał 14 lat. Tu uzdolniony artystycznie nastolatek uczęszczał do Baltimore School for the Performing Arts, gdzie rozpoczął naukę baletu, aktorstwa i poezji. Choć do historii przeszedł jako raper z Zachodniego Wybrzeża, to kluczowy dla jego kariery był właśnie krótki, około trzyletni pobyt w Baltimore. To właśnie w tym mieście przyszły gwiazdor napisał swój pierwszy utwór - „Liberty Rap”. Piosenka stworzona na konkurs zorganizowany przez szkolną bibliotekę zdobyła w nim pierwsze miejsce.  

 

Ten sukces zachęcił Shakura do tego, aby swoje artystyczne uzdolnienia wyrażać właśnie poprzez rap. Po zwycięstwie w konkursie Tupac wraz z grupą przyjaciół założył hip hopową formację i zaczął nagrywać pierwsze utwory. 

 

Mieszkańcy dzielnicy, w której gwiazdor dorastał, pamiętają go do dziś. Dlatego Greenmount Avenue nieoficjalnie nazywają Tupac Shakur Way. I liczą na to, że w ręce fana rapera trafi dom, w którym muzyk stawiał swoje muzyczne kroki.  

 

Według informacji zamieszczonej na stronie agencji nieruchomości Redfin, Tupac wraz z rodziną zajmował mieszkanie na pierwszym piętrze dwupoziomowego budynku. Od czasu, gdy tu przebywał, niewiele się zmieniło. Segment o powierzchni ponad 167 metrów kwadratowych wciąż podzielony jest na dwa odrębne mieszkania. Cały budynek ma trzy sypialnie, dwa pokoje dzienne, dwie kuchnie i dwie łazienki. Agencja nie ukrywa też, że nieruchomość będzie wymagała remontu. Jednak zważywszy na jej cenę 179 tys. dolarów, może okazać się dla przyszłych właścicieli cennym nabytkiem. 

 

 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej