RAPORT

Pogarda

Błaszczak o modernizacji armii: Tempo i efektywność

Najnowsze

Popularne

Priorytetem naszego rządu jest bezpieczeństwo, w związku z tym rozwijamy Wojsko Polskie, nakłady finansowe na zwiększenie liczebności wojska i wyposażenie w nowoczesną broń, wyróżniają nas na świecie – powiedział w piątek w Krakowie wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak.

Szynkowski vel Sęk: Zmasowany atak rakietowy na Ukrainę może skutkować zwiększoną migracją

Zmasowany rosyjski atak rakietowy na Ukrainę może mieć pewien odłożony skutek w postaci zwiększonej migracji, z którą być może będziemy musieli...

zobacz więcej

Premier Mateusz Morawiecki wraz z wicepremierem Błaszczakiem złożyli w piątek wizytę w 6. Brygadzie Powietrznodesantowej im. gen. bryg. Stanisława Sosabowskiego w Krakowie.


Jak zaznaczył Błaszczak w procesie rozwoju naszego wojska wyróżniające jest „tempo i efektywność tych działań”. 


– To jest ważne dlatego, żeby Polska była bezpieczna –podkreślił.


– Kiedy w ubiegłym roku żołnierze, także z 6. Brygady Powietrznodesantowej, bronili granicy, byli tacy, którzy próbowali ich terroryzować mówiąc, że granicy nie trzeba bronić, trzeba otwierać granice. Ale społeczeństwo stanęło murem za polskim mundurem – ocenił szef MON.


Dodał, że „służba pełniona na granicy z Białorusią okazała się służbą skuteczną dla bezpieczeństwa państwa”. 


– Nie ulega żadnej wątpliwości, że ten atak hybrydowy na polską granicę był skoordynowany z tym, co wydarzyło się w lutym tego roku, z rosyjskim atakiem na Ukrainę – powiedział.


– Zapewne ci, którzy rządzą na Kremlu tak to zaprojektowali, że najpierw chcieli doprowadzić do kryzysu w Polsce, żeby odciąć możliwości wspierania Ukrainy. Nie udało im się, ten plan się nie powiódł dzięki postawie żołnierzy Wojska Polskiego – zaznaczył Błaszczak.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej