RAPORT

Pogarda

Przełom w śledztwie ws. wybuchów gazociągów Nord Stream. Szwedzka prokuratura ujawnia

Najnowsze

Popularne

Na uszkodzonych gazociągach Nord Stream odnaleziono ślady materiałów wybuchowych – poinformowała w piątek szwedzka prokuratura. Jej zdaniem potwierdza to wcześniejsze przypuszczenia, że miał miejsce sabotaż. Do wybuchów doszło pod koniec września, jednocześnie na pracujących od 2011 roku gazociągach Nord Stream oraz Nord Stream 2.

To byłby duży cios w Rosję. Projekt rezolucji PiS już w Parlamencie Europejskim

Europoseł PiS Kosma Złotowski poinformował na Twitterze, że Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy złożyli na listopadową sesję plenarną PE ważny...

zobacz więcej

Szwedzkie i duńskie władze badają cztery dziury w rurociągach Nord Stream 1 i 2, które łączą Rosję i Niemcy po dnie Morza Bałtyckiego i stały się nowym punktem zapalnym w relacjach Zachodu z Moskwą.


Dania w zeszłym miesiącu powiedziała, przedstawiając wstępne wyniki dochodzenia, że wycieki zostały spowodowane przez potężne eksplozje.


Potężne dziury na głębokości 80 metrów


„Analiza, która została obecnie przeprowadzona, wskazuje na ślady materiałów wybuchowych na kilku odzyskanych przedmiotach” – przekazała w piątek w oświadczeniu szwedzka prokuratura. Dodano, że śledztwo jest bardzo złożone i kompleksowe. „Trwające postępowanie ustali, czy uda się zidentyfikować jakichkolwiek podejrzanych” – czytamy w komunikacie.


W połowie października szwedzkie media opublikowały zdjęcia wykonane na głębokości 80 metrów. Widać na nich rozerwaną rurę Nord Stream i stalowe fragmenty na dnie morza.

teraz odtwarzane
Uszkodzenie Nord Stream. Szwedzkie media publikują podwodne zdjęcia

Zobacz także: Uwaga na rosyjską propagandę! Próbuje wykorzystać tragedię w Przewodowie

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej