RAPORT

Atak na Jana Pawła II

„Czysta konfabulacja”. Prezydent odpowiada Onetowi ws. Przewodowa

Andrzej Duda: kłamią tak, że nawet prokuratury nie można zawiadomić, że ktoś złamał klauzulę tajności (fot. PAP / Darek Delmanowicz)
Andrzej Duda: kłamią tak, że nawet prokuratury nie można zawiadomić, że ktoś złamał klauzulę tajności (fot. PAP / Darek Delmanowicz)

Najnowsze

Popularne

„Prawdą w tym tekście jest jedynie to, że rakieta spadła i posiedzenie się odbyło. Czysta konfabulacja, tacy to są »dziennikarze«” – napisał w mediach społecznościowych prezydent Andrzej Duda w reakcji na publikację Onetu, wedle której władze od razu wiedziały, że w Przewodowie spadł ukraiński pocisk.

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z szefem CIA

W środę wieczorem prezydent Andrzej Duda rozmawiał z szefem CIA Williamem Burnsem poinformował szef BBN Jacek Siewiera. Jak zaznaczył, rozmowa...

zobacz więcej

W czwartek wieczorem Onet opublikował tekst opisujący incydent w Przewodowie. Wedle portalu, już zaraz po upadku rakiety wojsko i władze miały wiedzieć, że był to przeciwlotniczy pocisk wystrzelony przez wojska ukraińskie, ale „zapadła konsternacja, jak to komunikować”.

 

Onet powołując się „Gazetę Wyborczą” twierdzi, że w Przewodów uderzył jeden z pocisków ukraińskiej obrony przeciwlotniczej, który nie uległ samolikwidacji po strąceniu rosyjskiej rakiety. Polskie wojsko, a także uczestnicy Komitetu Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego mieli rzekomo – według relacji „Gazety Wyborczejֿ” i szwajcarsko-niemieckiego portalu – już we wtorek wiedzieć o tym, że w Przewodowie spadł ukraiński pocisk przeciwlotniczy.

 


W artykule Onetu przytoczono też za gazetą rzekomą wypowiedź prezydenta Andrzeja Dudy, który podczas utajnionej części Rady Bezpieczeństwa Narodowego, miał powiedzieć, że „korciło go, by szybko ogłosić, że spadł tam rosyjski pocisk”, ale zrezygnował, gdyż wojskowi zalecili mu ostrożność.


 Prezydent odniósł się do tych doniesień na Twitterze. „Kłamią tak, że nawet prokuratury nie można zawiadomić, że ktoś złamał klauzulę tajności posiedzenia, bo prawdą w tym tekście jest jedynie to, że rakieta spadła i posiedzenie się odbyło. Czysta konfabulacja, tacy to są »dziennikarze«” – napisał prezydent.

Przeczytaj też: Prezydent Andrzej Duda w Przewodowie

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej