RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Pracownicy Air France zapowiadają strajk w Boże Narodzenie i sylwestra

Czy samoloty Air France zostaną uziemione w święta? (fot. Shutterstock)
Czy samoloty Air France zostaną uziemione w święta? (fot. Shutterstock)

Najnowsze

Popularne

Dwa związki zawodowe zrzeszające pracowników francuskich linii lotniczych Air France ogłosiły w czwartek, że między 22 grudnia a 2 stycznia będą prowadzić strajk. Protest jest związany z trwającymi negocjacjami z zarządem firmy, dotyczącymi układu zbiorowego regulującego pracę personelu pokładowego.

Air France nie leci do Moskwy. Rosja nie wydała zgody na zmianę trasy

Linie lotnicze Air France poinformowały, że odwołują lot Paryż –Moskwa w środę w związku z tym, iż władze lotnicze Rosji nie zatwierdziły nowej...

zobacz więcej

Związek Załóg Lotnictwa Cywilnego i Związek Załóg złożyły zawiadomienie o strajku od 22 grudnia do 2 stycznia z powodu „modyfikacji układu zbiorowego, który reguluje warunki pracy członków personelu pokładowego” – poinformowano w komunikacie.


300-stronicowy układ zbiorowy podpisany w 1999 r. wygasł z końcem października br., a zarząd firmy planuje w nim zmiany, m.in. zwiększające liczbę pasażerów przypadających na pracowników personelu pokładowego.


We wrześniu zarząd przyznał premię w wysokości 1000 euro i podwyżkę wynagrodzenia pracownikom o 5 proc. w trzech etapach, jednak zmiana układu zbiorowego niepokoi związkowców, zarzucających dyrekcji firmy „jednostronne zmianę warunków zatrudnienia”.


Air France musi zwrócić budżetowi państwa 2,5 mld euro pożyczek gwarantowanych przez państwo, zaciągniętych w czasie pandemii koronawirusa – przypomina dziennik ekonomiczny „Les Echos” w czwartek.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej