RAPORT

Pogarda

To byłby duży cios w Rosję. Projekt rezolucji PiS już w Parlamencie Europejskim

Od dojścia do władzy Władimira Putina, Federacja Rosyjska przeprowadza akty terroryzmu (fot. PAP/EPA/GAVRIIL GRIGOROV / KREMLIN / SPUTNIK / POOL; PAP/EPA/OLIVIER HOSLET)
Od dojścia do władzy Władimira Putina, Federacja Rosyjska przeprowadza akty terroryzmu (fot. PAP/EPA/GAVRIIL GRIGOROV / KREMLIN / SPUTNIK / POOL; PAP/EPA/OLIVIER HOSLET)

Najnowsze

Popularne

Europoseł PiS Kosma Złotowski poinformował na Twitterze, że Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy złożyli na listopadową sesję plenarną PE ważny projekt rezolucji. Parlamentarzyści domagają się w nim uznania Federacji Rosyjskiej za państwo sponsorujące terroryzm.

Wyrzutnie HIMARS dla Polski. Kiedy pierwsze dostawy?

W 2023 roku Polska otrzyma pierwsze zestawy HIMARS – poinformował w czwartek szef Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak.

zobacz więcej

W rezolucji złożonej przez EKR (do którego należą m.in. europosłowie PiS) napisano, że od dojścia do władzy Władimira Putina, Federacja Rosyjska promuje, finansuje i przeprowadza akty terroryzmu przeciwko oponentom politycznym i państwom narodowym.


Przypomniano, że już w celu zdobycia władzy we wrześniu 1999 r. Putin i inni agenci KGB zorganizowali ataki bombowe na bloki mieszkalne w rosyjskich miastach, w których zginęło ponad 300 osób.Dodano, że to Federacja Rosyjska zaatakowała Gruzję w 2008 roku oraz jest odpowiedzialna za katastrofę samolotu malezyjskich linii lotniczych w lutym 2014 r.Postępy wojsk ukraińskich. „Nasi żołnierze doszli do brzegu Dniepru”

Przedstawiciel sztabu generalnego armii ukraińskiej gen. Ołeksij Hromow powiedział w czwartek, że żołnierze ukraińscy doszli do brzegu Dniepru, co...

zobacz więcej

Wspomniano inwazję na Krym, zbrodnie wojenne w Syrii i przyczynienie się do zabicia dwóch obywateli Polski w miejscowości Przewodów (poprzez organizowanie ataków rakietowych na Ukrainę).W projekcie rezolucji, który przygotowali europejscy konserwatyści, jest mowa o tym, że kraje członkowskie i Unia Europejska powinny natychmiast uznać Federację Rosyjską jako państwo sponsorujące terroryzm


W dokumencie przypomniano, że z takim apele zwrócili się do społeczności międzynarodowej przedstawiciele rządu i parlamentu Ukrainy. 
Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej