RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Od dziś śnieg. W nocy nawet dwucyfrowy mróz [PROGNOZA POGODY]

Pokrywa śnieżna może się utrzymać (fot. Shutterstock)
Pokrywa śnieżna może się utrzymać (fot. Shutterstock)

Najnowsze

Popularne

Dziś opady śniegu prognozowane są na wschodzie i na południu Polski. Miejscami temperatura maksymalna nie przekroczy zera stopni. Jak powiedział rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski, najzimniej będzie na północnym wschodzie.

Może spaść prawie dwa metry śniegu. Wszystko przez efekt jeziora

Zachodnią część stanu Nowy Jork objęto ostrzeżeniem przed burzą śnieżną. W Buffalo w związku z efektem jeziora pod koniec tygodnia mogą wystąpić...

zobacz więcej

– Na Suwalszczyźnie temperatura maksymalna wyniesie minus jeden stopień, na Warmii i Mazurach, a także na południu Podlasia – około zera. W centrum trochę cieplej, bo od dwóch do trzech stopni, natomiast nad morzem i na zachodzie – od czterech do pięciu stopni – wymienił.


W głębi kraju może padać deszcz, natomiast na wschodzie i na południu śnieg. Rzecznik IMGW dodał, że jutro kontynuacja zimowej aury.

– Na południu prognozowane są intensywne opady śniegu, tam może spaść od dziesięciu do piętnastu centymetrów śniegu i ta pokrywa śnieżna może się utrzymać – zapowiedział.

Grzegorz Walijewski wyjaśnił, że w związku z tym warunki w górach będą coraz trudniejsze, zarówno w tych niższych, jak i wyższych partiach. 

– Dlatego bez specjalnego przygotowania i ekwipunku lepiej nie decydować się na górskie wędrówki – dodał.


Najbliższa noc najzimniejsza będzie na Suwalszczyźnie – w tym regionie przy gruncie temperatura może spaść do minus dziesięciu stopni. W większości kraju od minus dwóch do minus czterech stopni.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej