RAPORT

Pogarda

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z szefem CIA

Nie ujawniono szczegółów rozmowy prezydenta z szefem CIA (fot. KPRP)
Nie ujawniono szczegółów rozmowy prezydenta z szefem CIA (fot. KPRP)

Najnowsze

Popularne

W środę wieczorem prezydent Andrzej Duda rozmawiał z szefem CIA Williamem Burnsem poinformował szef BBN Jacek Siewiera. Jak zaznaczył, rozmowa dotyczyła „ogólnej sytuacji bezpieczeństwa”, także w kontekście ostatnich wydarzeń. Z Burnsem spotkał się także minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.

Szef Pentagonu potwierdza polskie ustalenia nt. eksplozji w Przewodowie [WIDEO]

Nie widzimy nic, co przeczyłoby wstępnej ocenie Polski, że przyczyną wybuchu w Przewodowie była ukraińska rakieta obrony powietrznej – powiedział w...

zobacz więcej

„Wieczorem Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z szefem CIA Williamem Burnsem, który po wizytach w Ankarze i Kijowie jest w Warszawie. Rozmowa dotyczyła ogólnej sytuacji bezpieczeństwa, pojawił się kontekst ostatnich wydarzeń. Na linii Polska-USA wiele dziś pracy" – przekazał na Twitterze Siewiera. 

 


Również w środę, z szefem CIA spotkał się minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński. „Rosyjska agresja na Ukrainę, wczorajsza eskalacja wydarzeń i tragedia w Przewodowie to główne tematy mojej rozmowy z dyrektorem CIA Williamem Burnsem” – poinformował na Twitterze Mariusz Kamiński. Minister podkreślił, że ścisła współpraca Polski i Stanów Zjednoczonych to jeden z filarów bezpieczeństwa państwa. 

 


Dyrektor amerykańskiej Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA) przebywał we wtorek w Kijowie, gdzie spotkał się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i przedstawicielami ukraińskich służb specjalnych. 

 

Wczoraj po południu w Przewodowie przy granicy z Ukrainą doszło do eksplozji prawdopodobnie ukraińskiej rakiety przeciwlotniczej. W jej wyniku zginęły dwie osoby. Prezydent Andrzej Duda zapewnił po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego, że obecnie nie ma żadnego bezpośredniego zagrożenia dla Polski i jej obywateli. Dodał, że nie ma sygnałów, by nasz kraj był zagrożony w sensie militarnym. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej