RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

PKN Orlen otworzył ultraszybką stację ładowania aut elektrycznych

Ultraszybka stacja ładowania aut elektrycznych (fot. Orlen)
Ultraszybka stacja ładowania aut elektrycznych (fot. Orlen)

Najnowsze

Popularne

PKN Orlen uruchomił pierwszą w swojej sieci ultraszybką stację ładowania o mocy 175 kW. Urządzenie pozwala naładować samochód od 10 do 80 proc. pojemności jego baterii w ok. 20 minut. To aż o dwie trzecie szybciej w porównaniu ze stacjami ładowania o standardowej mocy do 50kW.

PKN Orlen otworzył w Krakowie pierwszą stację wodorową [WIDEO]

zobacz więcej

Informując w środę o swej pierwszej ultraszybkiej stacji dla aut elektrycznych, PKN Orlen wyjaśnił, iż można z niej korzystać na autostradzie A1 – na MOP Machnacz Południe. Jak podał koncern, urządzenie firmy Ekoenergetyka-Polska, „zostało wyposażone w złącza zgodne ze wszystkimi dostępnymi na polskim rynku modelami samochodów elektrycznych”.

 

„PKN Orlen uruchomił pierwszą w swojej sieci ultraszybką stację ładowania o mocy 175 kW. Urządzenie pozwala naładować samochód od 10 do 80 proc. pojemności jego baterii w ok. 20 minut. To aż o dwie trzecie szybciej w porównaniu ze stacjami ładowania o standardowej mocy do 50kW. Zgodnie ze strategią, w sieci Orlen powstaną kolejne tego typu urządzenia” – ogłosił koncern.

 

Czytaj także: PKN Orlen uruchamia nawodne stacje paliw

 

Dodano też, że do 2030 r. Grupa Orlen będzie dysponowała co najmniej 1000 stacji ładowania w Polsce, w tym o mocy 150-350 kW.

Orlen zastąpi Lukoil na Węgrzech i na Słowacji

185 stacji, które przejmiemy na Słowacji i na Węgrzech zmieni nazwę na Orlen. Dotyczy to także 79 stacji niezależnego operatora na Węgrzech, który...

zobacz więcej

Odnosząc się do możliwości pierwszej ultraszybkiej stacji ładowania na MOP Machnacz Południe, PKN Orlen wyjaśnił, że „korzystając z aplikacji mobilnej Orlen Charge można uzyskać informację o dostępności złączy oraz monitorować bieżącą sesję ładowania”.

 

Jak przypomniał koncern, w Polsce Grupa Orlen posiada ponad 300 stacji o mocy do 50 kW i 160 urządzeń o mocy 50-150 kW. „Rozszerzenie oferty o ultraszybkie ładowarki to odpowiedź na rosnące potrzeby klientów z rynku e-mobility. Biorąc pod uwagę wzrost popularności samochodów elektrycznych oraz rosnący potencjał kolejnych modeli, koncern zainwestował w innowacyjne stacje ładowania o dużej mocy” – podkreślono w informacji.

 

PKN Orlen zapowiedział jednocześnie, że „podobnie jak wcześniej całe otoczenie rynkowe, wprowadzi także aktualizację cennika na ładowanie aut elektrycznych”.

 


Jak wskazał koncern, „nowe ceny obowiązywać będą od 22 listopada”. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej