RAPORT

Pogarda

Morawiecki o możliwej kolejnej fali uchodźców z Ukrainy

Premier mówił o kolejnej możliwej fali uchodźców z Ukrainy (fot.  Dan Kitwood/Getty Images)
Premier mówił o kolejnej możliwej fali uchodźców z Ukrainy (fot. Dan Kitwood/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Musimy się liczyć z kolejną falą uchodźców z Ukrainy. Rosja stosuje terror wobec cywilów, dlatego zdesperowani ludzie mogą ponownie uciekać z domów. Jesteśmy w tej sprawie doświadczeni i będziemy się starali poradzić sobie tak dobrze, jak poprzednio – powiedział w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.

Europejscy przywódcy: Gdyby nie wojna Rosji, nie doszłoby do eksplozji w Polsce

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz wyraził smutek z powodu ofiar uderzenia rakiety, do którego doszło we wtorek w Polsce. Jak podkreślił w środę w...

zobacz więcej

Premier przemawiając w środę w Sejmie odniósł się do kwestii uchodźców wojennych z Ukrainy. 


Polska jest bezpieczna. Natomiast po raz kolejny musimy się liczyć teraz z nową falą uchodźców.  Ostatnie działania Rosji, to terror wobec ludności cywilnej, dlatego zdesperowani ludzie mogą ponownie uciekać ze swoich domów – powiedział.


– Jesteśmy w tej sprawie doświadczeni i będziemy starali się poradzić sobie tak dobrze, jak poradziliśmy sobie wcześniej, i działać solidarnie: państwo wespół z samorządem, z organizacjami pozarządowymi i wszystkimi Polakami, którzy będą chcieli zaangażować się w to trudne i niestety bardzo prawdopodobne zjawisko – stwierdził Morawiecki.


Premier ocenił też, że incydent w Przewodowie tylko przyspieszy proces wzmacniania polskiej obrony.  – Już teraz wzmocniła naszą determinację. Naszym sojusznikom pokazała, że trzeba nieustannie czuwać i być gotowym.  Jesteśmy i będziemy na posterunku 24 godziny na dobę – oświadczył.


Polska nigdy się nie poddaje i nie da się zastraszyć. O taki właśnie kraj walczyli nasi ojcowie i takiej Polski będę dziś bronił ze wszystkich sił, i o to samo proszę wszystkich – zaapelował szef rządu.


Po wystąpieniu premiera posłowie wspólnie odśpiewali polski hymn.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej