RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Shania Twain ma poważne problemy z głosem

 Shania Twain to jedna z najbardziej zasłużonych artystek kanadyjskiej sceny muzycznej (fot.  Terry Wyatt/Getty Images for ACM, Bob Riha, Jr./Getty Images)
Shania Twain to jedna z najbardziej zasłużonych artystek kanadyjskiej sceny muzycznej (fot. Terry Wyatt/Getty Images for ACM, Bob Riha, Jr./Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Słynna kanadyjska piosenkarka szykuje się do wydania nowego albumu zatytułowanego „Queen of Me”. Ma on dla niej szczególne znaczenie, bo może być ostatnim w jej karierze. Gwiazda ujawniła bowiem, że nie wie, jak długo skuteczne będą efekty operacji gardła, którą przeszła w 2018 roku. Jeśli dolegliwości powrócą, wokalistka będzie musiała rozważyć kolejne zabiegi, które mogą ją kosztować utratę głosu.

Znamy laureatów nagród EnergaCamerimage

Alex Gibney, Ulrike Ottinger oraz Sam Mendes otrzymali nagrody specjalne podczas gali otwarcia 30. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego...

zobacz więcej

Sprzedała 100 milionów egzemplarzy swoich płyt, zdobyła ponad 200 trofeów, w tym pięć statuetek Grammy i 12 nagród Juno. Jej trzeci album, „Come On Over”, osiągnął najwyższą sprzedaż w historii nagrań z muzyką country. To wszystko sprawia, że Shania Twain to jedna z najbardziej zasłużonych artystek kanadyjskiej sceny muzycznej. W 2018 roku zawodowa przyszłość autorki hitów „Any Man of Mine” i „Man! I Feel Like A Woman!” stanęła jednak pod znakiem zapytania. W ramach walki z boreliozą Twain przeszła wtedy szereg operacji, w tym operację gardła i krtani, która wiązała się z ryzykiem utraty głosu. Zabieg na szczęście się powiódł, a artystka wróciła do nagrywania i koncertowania. 


„Symbolem odwagi” 


Najnowsze efekty jej pracy będzie można poznać już 3 lutego, kiedy to ukaże się najnowszy krążek gwiazdy zatytułowany „Queen of Me”. W wywiadzie udzielonym „TalkShopLive” piosenkarka wyznała, że ma on dla niej szczególne znaczenie, gdyż może być jej ostatnim wydawnictwem. Twain ujawniła bowiem, że nie wie, jak długo jeszcze utrzymają się efekty przebytej przed kilkoma laty operacji. – Ten album jest dla mnie symbolem mojej odwagi. Zdecydowałam się na operację wiedząc, że być może już nigdy nie będę w stanie śpiewać. Każdego dnia w studiu nagraniowym testowałam swój nowy głos, z którego brzmieniem musiałam się oswoić. Nie wiem, czy efekty tego zabiegu będą trwały wiecznie. Być może stanę przed decyzją dotyczącą kolejnej operacji – wyjawiła artystka. 


Piosenkarka stwierdziła, że nawet jeśli spełni się najgorszy scenariusz i przestanie występować na scenie, to nie zrezygnuje całkowicie ze swojej życiowej pasji. – Możliwe, że na tym etapie skupię się na pisaniu muzyki dla innych artystów. Myślę, że z chęcią bym się tego podjęła – zdradziła Twain. I dodała, że choć jej przyszłość pozostaje niepewna, stara się zachować optymizm. – W ciągu ostatnich kilku lat pozbyłam się ogromnego psychicznego ciężaru. Mam poczucie, że życie jest dobre. Obym dożyła co najmniej 150 lat, bo mam jeszcze tyle do zrobienia! – stwierdziła gwiazda. 


Latem tego roku premierę miał poświęcony artystce dokument, który ukazał jej drogę na szczyt oraz pełne wzlotów i upadków życie. Film „Shania Twain: Niezwykła dziewczyna” trafił do katalogu Netflixa pod koniec lipca. 

 
 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej