RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Polski skoczek rzucił narty dla muzyki. Dostał nominację do Grammy

Daniel Okas jest producentem muzycznym (fot. Instagram/danielokas)
Daniel Okas jest producentem muzycznym (fot. Instagram/danielokas)

Najnowsze

Popularne

Jako nastolatek osiągał sukcesy w młodzieżowych zawodach w skokach narciarskich. W dorobku ma nawet medal mistrzostw Polski juniorów. Szybko jednak zdecydował się postawić na muzykę. Opłaciło się. Daniel Okas właśnie otrzymał nominację do Grammy.

Niemieccy eksperci przed MŚ: Polska wśród słabeuszy!

Fachowy niemiecki serwis Transfermarkt nie daje Polsce najmniejszych szans na nadchodzących mistrzostwach świata w Katarze. Zdaniem naszych...

zobacz więcej

24-letni Okas urodził się w Finlandii. Mieszkał tam przez pierwszych dziesięć lat. Pasję do skoków u niego i dwóch braci zaszczepił ojciec Stanisław.


Okazało się, że bracia Okasowie mają spory talent. Ojciec zdecydował się na przeprowadzkę do Polski, a chłopcy trafili do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku. 


Żaden z braci Okasów nie zrobił kariery. W 2013 roku Sebastian zajął 31. miejsce w letniej edycji Pucharu Kontynentalnego w Kuopio.


Daniel największy sukces odniósł w 2011 roku, gdy stał na podium mistrzostw Polski juniorów. Skoki szybko zaczęły ustępować miejsca muzyce. Okas został youtuberem. Sławę przyniósł mu cover Major Lazer & DJ Snake — „Lean On” zagrany na pianinie. Niemieccy eksperci przed MŚ: Polska wśród słabeuszy!

Fachowy niemiecki serwis Transfermarkt nie daje Polsce najmniejszych szans na nadchodzących mistrzostwach świata w Katarze. Zdaniem naszych...

zobacz więcej

Później przyszedł czas na spróbowanie swoich sił jako producent. 


Głośno o Okasie muzyku zrobiło się w 2016 r. Nagrana razem z piosenkarką Tuuli piosenka „Justin” okazała się wielkim hitem w Finlandii, a duet zgarnął złotą i platynową płytę. 


Teraz Okas otrzymał nominację do Grammy w kategorii Best Global Music Album za płytę artysty Burna Boy „Love Damini”. Polak wyprodukował razem z fińskim kolegą „MDS” oraz nigeryjskim „Telz”, piosenki „Cloak & Dagger feat. J. Hus”.


— Nominację otrzymał cały album, ale w Grammy tak to działa, że jak masz tylko jedną produkcję na płycie, to też dostajesz nominację. Na tej płycie jest pięciu producentów z naszego teamu z Finlandii — tłumaczył Okas w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”.


 Ceremonia rozdania nagród Grammy odbędzie się 5 lutego 2023 r.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej