RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Rosyjska delegacja nie weźmie udziału w spotkaniu OBWE. Polska odmówiła wydania wiz

W dniach 24-26 listopada odbędzie się jesienna sesja Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE (fot. Shutterstock/ARLUG)
W dniach 24-26 listopada odbędzie się jesienna sesja Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE (fot. Shutterstock/ARLUG)

Najnowsze

Popularne

Polska odmówiła wydania wiz członkom rosyjskiej delegacji Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, którzy mieli wziąć udział w sesji Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE, zaplanowanej w Warszawie w dniach 24–26 listopada – potwierdził rzecznik MSZ Łukasz Jasina.

„Ataki Rosji na ukraińskie miasta i ich ludność cywilną to zbrodnie wojenne”

Ukierunkowane ataki Rosji na ukraińskie miasta i ich ludność cywilną to zbrodnie wojenne – oświadczył stały przedstawiciel USA przy OBWE Michael...

zobacz więcej

Wcześniej w środę radio RMF podało – zastrzegając, że nie ma oficjalnego stanowiska polskich służb – iż parlamentarzyści z Rosji mieli przyjechać do Warszawy na jesienną sesję Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE, ale mają nie wjechać do Polski między innymi z „powodu sankcji obowiązujących w wielu obszarach kontaktów na linii Zachód–Moskwa”. 

 

Chodzi między innymi o ograniczenia w podróżowaniu Rosjan do części państw Unii Europejskiej. „Członkowie delegacji mieli też usłyszeć, że ich przyjazd do Polski naruszyłby zasadę solidarności z Ukrainą. Decyzja dotyczy kilkunastu parlamentarzystów, którzy mieli przyjechać na trzydniową sesję rozpoczynającą się w Warszawie 24 listopada” – podało RMF. 

 

Głównym zadaniem powstałego w 1992 r. Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE, jest ułatwianie dialogu międzyparlamentarnego w celu realizacji celów OBWE, umacniania bezpieczeństwa i współpraca w trzech wymiarach: polityczno–wojskowym, gospodarczo–ekologicznym i ludzkim. Zgromadzenie Parlamentarne OBWE tworzą parlamentarzyści z ponad 50 państw. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej