RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

„Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu”. W Kuwejcie wycięto scenę całusa w czoło

Władze Kuwejtu bardzo rygorystycznie podchodzą do kwestii pokazywania w filmach treści intymnych (fot. MARVEL / Planet / Forum)
Władze Kuwejtu bardzo rygorystycznie podchodzą do kwestii pokazywania w filmach treści intymnych (fot. MARVEL / Planet / Forum)

Najnowsze

Popularne

Władze Kuwejtu bardzo rygorystycznie podchodzą do kwestii pokazywania w filmach treści intymnych. Przekonała się o tym wytwórnia Marvela, która dostała zgodę na dystrybucję filmu „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” pod warunkiem, że zostanie z niego usunięta scena pocałunku dwóch bohaterek. Nie miało żadnego znaczenia, że był to całus w czoło.

„Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu”. Listopadowy kasowy rekord wszech czasów

Zgodnie z przewidywaniami liderem weekendowego box-office'u w Ameryce Północnej został film „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu”. 180 mln...

zobacz więcej

Jak donosi „The Hollywood Reporter”, wspomniana scena trwa ok. 10 sekund i trudno uznać ją za intymną, bo chodzi o zwykły całus w czoło. Kluczowe było jednak to, że w scenie biorą udział dwie kobiety – Aneka (w tej roli Michaela Coel) i Ayo (Florence Kasumba). Właśnie z tego powodu ujęcie musiało wylecieć z wersji filmu, która trafiła do kin w Kuwejcie. W sumie cięć jest więcej – wypadła też scena porodu i ta, w której pada kwestia: „A god to his people” („Bóg dla swojego ludu”). 

 

Cenzura w Kuwejcie jest wrażliwa nie tylko na sceny intymne z udziałem osób tej samej płci. Z filmu „Czarna Pantera” z 2018 roku wycięto pocałunek T'Challi i Nakii. 

 

Kuwejt jest jedynym krajem w regionie Zatoki Perskiej, w którym widzowie nie zobaczą wspomnianych scen. Nawet Arabia Saudyjska, gdzie homoseksualizm jest nielegalny, pokaże ów pocałunek w czoło. Według „The Hollywood Reporter” „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” zostanie pokazana bez cenzury w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Omanie, Bahrajnie i Katarze. Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej