RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Eksplozja w Przewodowie. Relacje świadków z miejsca zdarzenia

Najnowsze

Popularne

W miejscowości Przewodów w powiecie hrubieszowskim we wtorek popołudniu doszło do wybuchu, w wyniku którego zginęły dwie osoby. Na miejscu działają służby. Portal tvp.info oraz radiowa Trójka dotarli do dwóch osób, które przebywały w pobliżu miejsca zdarzenia. Według jednego z nich – właściciela gospodarstwa sąsiadującego z suszarnią zbóż – wszystko działo się ok. godziny 16.

Polska podnosi gotowość bojową. „Konsultacje ws. uruchomienia art. 4 NATO” [WIDEO]

Na terenie powiatu hrubieszowskiego doszło do eksplozji która doprowadziła do śmierci dwóch obywateli Polski – potwierdził we wtorek wieczorem...

zobacz więcej

Jeden ze świadków skontaktował się z portalem tvp.info i Programem Trzecim Polskiego Radia. Rozmówca w momencie wybuchu przebywał na terenie swojego gospodarstwa. Według jego relacji w pewnym momencie zaczęli do niego dzwonić pracownicy z pytaniami, czy do eksplozji doszło na terenie jego gospodarstwa.

 

– Zadzwonił do mnie kombajnista. Ja początkowo myślałem, że to jakiś zwykły wybuch, ale on mi powiedział, że to rakiety – wyjaśnił mężczyzna, dodając, że natychmiast kazał wracać pracownikowi „na bazę”.

 

Następnie właściciel gospodarstwa otrzymał telefon od swojego zastępcy. – Pojechałem bardzo szybko do sąsiadów na skup kukurydzy, gdzie dowiedziałem się, że dwie osoby nie żyją – mówił.

 

Świadek widział powyrywane kostki betonowe, porozrzucane po całym placu oraz wywróconą przyczepę, która zawierała co najmniej 20 ton kukurydzy. Jak wyjaśnił, przyczepa leżała wywrócona do góry nogami, a ciągnik był spalony, zaś wokół znajdowało się mnóstwo gruzu.

 

Czytaj także: Prezydent Andrzej Duda rozmawia z prezydentem USA Joe Bidenem


Jak sprecyzował nasz rozmówca, zginął traktorzysta i kierownik skupu. Mężczyzna stwierdził również, że jego pracownik, który jest kombajnistą, widział spadające rakiety. – Słyszał dwa wybuchy z Mycowa (miejscowość obok – red.), stamtąd bardzo dobrze widać i on widział, że to leci w naszym kierunku – wyjaśnił.

 

Drugi ze świadków rozmawiających z portalem tvp.info przebywał w czasie zdarzenia w miejscowości Majdan, oddalonej ok. 10 km od Przewodowa. Mężczyzna mówił o odczuwalnym wstrząsie ziemi. Jak stwierdził, „wszystko działo się bardzo szybko”. – Wszyscy się przestraszyliśmy, uciekaliśmy z tego miejsca – opowiadał.

 


Rzecznik rządu Piotr Mueller potwierdził informacje, że w powiecie hrubieszowskim doszło do wybuchu, w którym zginęło dwóch obywateli Polski. Służby wyjaśniają sprawę. Podwyższono gotowość jednostek wojskowych w Polsce i innych służb mundurowych.

 

teraz odtwarzane
Świadek o wybuchu w Przewodowie

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej