RAPORT

Pogarda

Operator rurociągu „Przyjaźń”: dostawy ropy do Czech i na Słowację nie zostały przerwane

Rurociąg „Przyjaźń” (fot. arch.PAP/EPA)
Rurociąg „Przyjaźń” (fot. arch.PAP/EPA)

Najnowsze

Popularne

Dostawy ropy naftowej do Czech i na Słowację przez rurociąg „Przyjaźń” nie zostały przerwane – poinformowała we wtorek firma Mero, operator czeskiej części ropociągu. Dodano, że firma sprawdza sytuację po tym, gdy rosyjska rakieta uderzyła w stację transformatorową na Ukrainie, która zasila przepompownię ropy przy rurociągu.

„Najbardziej zmasowany atak rakietowy od początku inwazji”. Ile spadło pocisków na Ukrainie?

Kijów, Żytomierz, Lwów, Równe, Charków i Krzywy Róg – to miasta, które najbardziej ucierpiały we wtorek w wyniku zmasowanego rosyjskiego ataku...

zobacz więcej

Wcześniej we wtorek węgierskie media i koncern petrochemiczny MOL poinformowały o wstrzymaniu dostaw ropy przez rurociąg „Przyjaźń” na Węgry oraz na Słowację i do Czech. Podkreślono, że MOL ma 90-dniowy zapas ropy, a w rosyjskim ostrzale uszkodzono stację zasilającą pompy przy granicy Ukrainy z Białorusią, a nie sam rurociąg.

 

Siły rosyjskie przeprowadziły we wtorek po południu zakrojony na szeroką skalę atak rakietowy na Ukrainę, wymierzony głównie w obiekty energetyczne.

 

Czytaj także: Blackout w Mołdawii. To efekt rosyjskiego ataku na Ukrainę


„To najbardziej zmasowany ostrzał systemu energetycznego od początku wojny. Ten atak może mieć wpływ nie tylko na system ukraiński, ale także – niektórych naszych sąsiadów” – napisał ukraiński minister energetyki Herman Hałuszczenko na Facebooku.
Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej