RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Pentagon skomentował wybuchy na Lubelszczyźnie przy granicy z Ukrainą [WIDEO]

Nie możemy potwierdzić informacji o rosyjskich rakietach na terytorium Polski – powiedział we wtorek rzecznik Pentagonu gen. Patrick Ryder. Dodał jednak, że podchodzi do doniesień poważnie i podkreślił, że USA będą bronić każdego centymetra terytorium NATO. We wtorek doszło do eksplozji w miejscowości Przewodów na Lubelszczyźnie, tuż przy granicy z Ukrainą; dwie osoby nie żyją.

„Najbardziej zmasowany atak rakietowy od początku inwazji”. Ile spadło pocisków na Ukrainie?

Kijów, Żytomierz, Lwów, Równe, Charków i Krzywy Róg – to miasta, które najbardziej ucierpiały we wtorek w wyniku zmasowanego rosyjskiego ataku...

zobacz więcej

– Nie mamy w tej chwili informacji, by potwierdzić te doniesienia – powiedział Ryder podczas konferencji prasowej, komentując informacje m.in. agencji AP o tym, że dwie rosyjskie rakiety spadły na terytorium Polski. AP podała te informacje powołując się na wysokiego rangą przedstawiciela amerykańskiego wywiadu. 

  

„USA będą bronić każdego centymetra terytorium NATO”


Ryder podkreślił jednak, że podchodzi do doniesień poważnie i przypomniał, że USA jasno deklarowały, że będą bronić każdego centymetra terytorium NATO. Odmówił jednak spekulacji na temat ewentualnej odpowiedzi USA. 

 

Na miejscu tragedii w powiecie hrubieszowskim pracują policja, straż pożarna i służby. Do wybuchu doszło na terenie suszarni zbóż ok. godz. 15.40. Potwierdzono śmierć dwóch osób. 

 

W związku z doniesieniami zwołano specjalne posiedzenie rządu i naradę w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego

 

Zobacz także: Zobacz także: Zaskakująca decyzja rosyjskiej delegacji na szczycie G20. Ławrow dosłownie odleciał 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej