RAPORT

Pogarda

Eksplozje w miejscowości Przewodów. Pilna narada w BBN i posiedzenie rządu

Najnowsze

Popularne

Premier Mateusz Morawiecki zwołał w trybie pilnym Komitet Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych. Trwa narada w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, a po niej – jeszcze we wtorek – ma odbyć się specjalne posiedzenie rządu. Spotkanie ma związek z informacjami o eksplozjach w miejscowości Przewodów w woj. lubelskim, kilka kilometrów od granicy z Ukrainą.

Błaszczak na czele Komitetu ds. bezpieczeństwa: Cele się nie zmieniają

Zapewniam, że będę kontynuował wysiłki Jarosława Kaczyńskiego na rzecz stworzenia systemu bezpieczeństwa naszej ojczyzny – powiedział nowy szef...

zobacz więcej

W związku z zaistniałą sytuacją kryzysową premier Mateusz Morawiecki w porozumieniu z prezydentem Andrzejem Dudą zarządzili spotkanie w BBN – powiedział we wtorek wieczorem dziennikarzom rzecznik rządu Piotr Müller.


„Nie publikować niesprawdzonych informacji”


Dodał, że „wszelkie informacje, które zostaną dzisiaj przedstawione na Komitecie, zostaną później przekazane, jeżeli to będzie możliwe w jak najszerszym zakresie państwu do wiadomości opinii publicznej”.


Zaapelował, by do tego czasu nie publikować niepotwierdzonych informacji: „my będziemy je komentować i informować o nich po posiedzeniu, które się teraz właśnie odbędzie, po przedstawieniu właściwych informacji przez służby, które o tych wydarzeniach poinformują”.


Zobacz także: Zaskakująca decyzja rosyjskiej delegacji na szczycie G20. Ławrow dosłownie odleciał 

Rosja zagrożeniem dla NATO. Szef BBN o nowej strategii sojuszu

Polska oczekuje, że w koncepcji strategicznej zostanie jasno potwierdzona tradycyjna rola NATO jako sojuszu broniącego terytorium państw...

zobacz więcej

Na spotkanie przybyli m.in. szef MSWiA Mariusz Kamiński, szef MSZ Zbigniew Rau, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, a także Dowódca Operacyjnych Rodzajów Sił Zbrojnych oraz Komendant Główny Policji.


Eksplozje przy granicy z Ukrainą


Dwie osoby zginęły w wybuchu w miejscowości Przewodów w powiecie hrubieszowskim.  


– Do zdarzenia doszło około godziny 15.40, na wadze najazdowej, gdzie ciągniki wjeżdżają z towarami – powiedział Radiu Lublin dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.  


Na miejscu pracują policjanci i inne służby. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej