RAPORT

Pogarda

Dzień Równych Wynagrodzeń obu płci. Na którym miejscu w UE jest Polska?

 Dzień Równych Wynagrodzeń. W Polsce jest co świętować, ale nie wszędzie jest tak dobrze (fot. Shutterstock/Anel Alijagic)
Dzień Równych Wynagrodzeń. W Polsce jest co świętować, ale nie wszędzie jest tak dobrze (fot. Shutterstock/Anel Alijagic)

Najnowsze

Popularne

Przy okazji dnia EqualPayDay (promującego świadomość na temat zróżnicowania wynagrodzenia ze względu na płeć) w sieci przypomniano dane Eurostatu, które pokazują, o ile mniej kobiety zarabiają od mężczyzn. Okazuje się, że pod tym względem gorzej niż w Polsce jest w ponad 20 państwach UE oraz Norwegii, Szwajcarii i Islandii.

Analitycy wskazują, jak trzeba będzie zredukować popyt na gaz w czasie ostrej zimy

W czasie zimy podobnej do poprzednich nie będzie konieczności ograniczenia zużycia gazu - uważa Polski Instytut Ekonomiczny. Natomiast w przypadku...

zobacz więcej

15 listopada aż dwanaście państw Unii Europejskiej obchodzi Dzień Równych Wynagrodzeń.


Według Eurostatu Polska zajmuje piąte miejsce spośród 27 krajów UE pod względem najmniejszej różnicy w zarobkach kobiet i mężczyzn. Wyprzedzamy m.in. Holandię, Francję, Niemcy, Hiszpanię, Belgię czy Szwecję.Z zestawienia wynika, że największe różnice wynagrodzeń przedstawicieli obu płci odnotowano w Austrii, Estonii i na Łotwie.


Z badania wynika, że lepiej niż w Polsce sytuacja wygląda tylko w Luksemburgu, Rumunii, Słowenii i we Włoszech.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej